Медведчук: Будувати в Україні "анти-Росію" - це насаджувати міжнаціональну і міжлюдську ворожнечу

"Опозиційна платформа - За життя"

Будувати в Україні "анти-Росію" - це насаджувати міжнаціональну і міжлюдську ворожнечу. Про це заявив голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

"Коли пан Путін каже з приводу "анти-Росії", він проти цього, я категоричний противник, щоб Україну перетворювати на" анти-Росію", це неправильна стратегія і неправильна теорія", – зазначив він.

Політик підкреслив, що Україна і український народ не можуть бути ворогом для російського народу.

"Так, у нас сьогодні криза у відносинах між Росією і Україною як ніколи, але цю кризу треба подолати. Тому що продовження цієї кризи - це не в інтересах, в першу чергу, я підкреслюю, в першу чергу України і українських громадян, і в другу чергу - Росії, як більш потужної економічно країни", - сказав Медведчук.

У той же час він підкреслив, що в цій ситуації необхідно зробити все, щоб не допустити жодного з перерахованих вище пунктів.

"Тому в цій ситуації ми повинні зробити все, щоб не допустити жодного з оцих перерахованих пунктів так званого кремлівського наративу, розумієте? Ми не повинні, нам не треба НАТО, нам не треба освоєння територій і нам не треба будувати "анти-Росію". Тому що при такій кількості російськомовного населення, при такій кількості людей, а ми вже говорили, 40% тих, хто дуже добре ставиться до Росії, будувати "анти-Росію" - це означає насаджувати оцю міжнаціональну, міжлюдську ворожнечу в українському народі. Точно так, як і стверджувати оцю загальнонаціональну ідентичність - це все ланки одного ланцюга, ці ланки працюють проти інтересів наших людей", – констатував Медведчук.

Раніше Медведчук заявляв, що є те, що об'єднує Україну і Росію і що українська влада не в змозі ні змінити, ні скасувати: загальна тисячолітня історія, православна віра, мільйони родичів в обох країнах. Політик також переконаний, що, як би не старалася влада, перетворити Україну на "анти-Росію" їй все ж не вдасться ‒ це не підтримають більшість українців. І тому така політика влади приречена на провал.