Медведчук - єдиний реальний лідер української опозиції

Кирило Кіквідзе

Кирило Кіквідзе

Блогер
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Поведінка п'ятого президента Петра Порошенка, який з ганьбою втік з країни, показує, що на даний момент в Україні лише один політик не боїться відстоювати свої честь і гідність в судах перед обличчям чинної влади – голова політради "ОПЗЖ" Віктор Медведчук. Про це Кирило Кіквідзе пише у своєму блозі на blog.i.ua

Цікава, звичайно, вийшла історія, в якій Порошенко, виблискуючи п'ятами, втік за кордон ще до того, як ДБР змогла вручити йому підозру в держзраді у так званій вугільній справі. Я б сказав, драматична. Прямо перед новорічними святами Порошенко зі своєю дружиною Мариною, яка, до слова, зараз ще депутат Київради, помчали в "невідкладне міжнародне відрядження". Ні багато ні мало - практично на цілий місяць.

І хоча Порошенко "обіцяв повернутися", у Зеленського йому натякнули, що це повернення зовсім необов'язкове. Тому Порошенко в пошуках "європейської солідарності" намагається налагодити хоч якісь контакти і знайти заступництво серед своїх ексколег у Європі і на Заході, але поки - марно. Максимум, на що вони розщедрилися, - через послів "висловити стурбованість", від якої п'ятому президенту ні холодно ні жарко, а суди в Україні – продовжують маячити на горизонті.

Так і залишається йому сидіти в сусідній Польщі, поки не випруть. І про що нам це говорить? Та про те, що Порошенко визнає свою нездатність дати відсіч кварталівській владі. На відміну від Віктора Медведчука, проти якого вже майже рік тому РНБО ввела незаконні санкції і почала кримінальні справи, але він продовжує залишатися в країні. Більше того - його адвокати ведуть запеклу боротьбу в судах, а закриття цих "справ" - всього лише питання часу.

Звичайно ж, такий розвиток подій ще сильніше драконить Зеленського. Він же сподівався, що Медведчук, як і Порошенко, при будь-якій можливості втече, наприклад, в ту ж Росію. А опозиціонер залишився, і бореться, і в боротьбі цій перемагає – це абсолютно не входило в плани Зеленського. Через це на Банковій поняття не мають, як тепер можна "акуратно" вийти із ситуації з лідером ОПЗЖ. Зараз до Зеленського доходить, що після закінчення його терміну через два роки - за таке свавілля з санкціями і узурпацією владі теж доведеться відповісти перед законом.

І нехай Порошенко у своїх варшавських відеозверненнях передавав сигнали Зеленському, що, мовляв, "за всяку ціну треба об'єднатися проти спільного ворога", натякаючи що готовий "порішати" закриття справ проти нього, після втечі шансів гідно вийти з цієї ситуації у нього немає. Не вистачило у нього, як у Медведчука, досвіду і внутрішнього стрижня – доводити свою правоту не виїжджаючи з країни. Тепер, очевидно, ми з вами будемо спостерігати за повільним політичним похороном Порошенка.

Кирило Кіквідзе

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.