Медведчук: Київська влада просто угробила нашу газотранспортну систему. Україна ніколи не отримуватиме за транзит, як 2 роки тому

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Влада угробила газотранспортну магістраль України, перетворивши її наполовину на музей металобрухту. Таку заяву в інтерв'ю телеканалу UkrLive зробив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

"Керівник ГТС, наш пан Макогон, буквально місяць тому в одному з інтерв'ю заявив, як пан Зеленський підтримує ідею газового консорціуму. Коли я це прочитав, я думаю - нарешті, я цю ідею відстоюю з 2003 року. Говорив це при Кучмі, при Ющенку, при Порошенку, при Януковичі, при Зеленському. А чому зараз виникла ця ідея? Принаймні мені здається, що київська влада нарешті зрозуміла про те, що відбувається з газом. Адже, по суті, ми напряму газ отримуємо з Російської Федерації. Ще раз повторюю, для наших телеглядачів, Україна отримує газ безпосередньо з Російської Федерації. А ось купує і оплачує цей газ європейським компаніям за цінами, встановленими європейськими компаніями. Вкладаючи і включаючи вартість ось в цю ціну транзиту по всій території України і логістику поставки в Дюссельдорф, тому що тут застосовується формула "Дюссельдорф+" і назад, що становить приблизно 48 доларів і що лягає на плечі українських громадян, які оплачують тарифи. Тому пан прем'єр каже, треба на 15 років продовжити (транзит газу, - ред.), звичайно, треба, можна, я переконаний, що можна, ну яка ціна буде. А ви поцікавтеся, запитайте у Газпрому. За якою ціною вони готові продовжити цей транзит. Коли є і Північний потік, коли є Турецький потік, коли Росія з кожним роком збільшує поставки газу в Європу, за якою ціною? Ви ж угробили газотранспортну магістраль, ви її перетворили наполовину на музей металобрухту, і ви зараз говорите про газотранспортний консорціум. Чому ви не говорили рік, два, три, 10, 15 тому? Тому що ви керувалися політикою, а не економічною доцільністю, яка безпосередньо пов'язана з добробутом наших громадян і доходами наших громадян. І тому сьогодні треба укладати контракти", - підкреслив Віктор Медведчук.

Також він зазначив, що Україна вже ніколи не отримуватиме за транзит, як 2 роки тому.

"Треба, ну створіть тоді умови, і коли ви говорите, що вже ніколи Україна не буде отримувати за транзит, то що вона отримувала два або три роки тому, при Порошенку, коли ми отримували 3 млрд доларів. Минулого року ми отримали 1,4 млрд доларів. Цього року в кращому випадку ми отримаємо 1,2 млрд доларів. Що ми отримаємо наступного року? Ну, напевно, приблизно стільки ж, а потім питання, будемо ми взагалі отримувати? Більше того, чому необхідно це, чому сьогодні про безвихідь говорить прем'єр-міністр. Все просто, повертаємося до тієї формули, яку я вимовляв", - зазначив опозиційний політик.

Президент Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 120 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.