Медведчук назвав "розправою" санкції РНБО проти опозиційних каналів в Україні

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук

Прес-служба "Опозиційної платформи - За життя"

Глава політради партії ОПЗЖ заявив, що "п'ять закритих телеканалів за рік - особлива характеристика для будь-якої влади"

Глава політради української партії "Опозиційна платформа - За життя" (ОПЗЖ) Віктор Медведчук назвав злочинним введення санкцій проти телеканалів "Перший Незалежний" і Ukrlive.

"П'ять закритих телеканалів за рік - особлива характеристика для будь-якої влади. Ніхто цей рекорд не поб'є. Право на мовлення може бути відкликано тільки через наглядовий орган і за рішенням суду. Це розправа. Вчорашні канали закриті незаконно в результаті злочинних дій влади", - сказав Медведчук в інтерв'ю телеканалу "Звезда".

Зеленський ввів у вівторок в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про накладення санкцій на три компанії: медіахолдинг "Новини" депутата Верховної Ради від ОПЗЖ Тараса Козака, до якого входять опозиційні канали "112 Україна", "Ньюзван" і "Зік", ТОВ "Тайм медіа", тобто телеканал "Перший Незалежний", ТОВ "ТелеПростір", тобто телеканал Ukrlive. Останні два належать депутату Ради від ОПЗЖ Нестору Шуфричу. Заходи введені на п'ять років і фактично є забороною роботи телеканалів. Українські провайдери вже почали блокувати їх мовлення.

У лютому Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування до телеканалів "112 Україна", "Ньюзван" і "Зік" і до їхнього власника Козака - соратника Віктора Медведчука - санкції строком на п'ять років. Телеканали тоді заявили, що вважають указ політичною розправою, а партія ОПЗЖ назвала його актом узурпації влади. Після закриття каналів журналісти створили новий канал - "Перший Незалежний". Він почав мовлення 26 лютого. Дотримуючись вказівки влади, через годину після початку ефіру провайдери відключили супутникове мовлення. 9 листопада Господарський суд Києва задовольнив позов про незаконність відключення телеканалу "Перший Незалежний" і дозволив відновити його супутникове мовлення.