Медведчук: ОПЗЖ і "Єдина Росія" прагнуть відновити співпрацю братніх народів

РИА Новости

Український політик зазначив, що така співпраця не тільки необхідна і взаємовигідна, а й заснована на тисячолітній спільній історії і слов'янських коренях

Співпраця української партії "Опозиційна платформа - За життя" (ОПЗЖ) і "Єдиної Росії" спрямована на збереження багатовікових зв'язків двох братніх народів. Про це в середу заявив глава політради ОПЗЖ Віктор Медведчук на міжнародній міжпартійній відеоконференції єдиноросів, присвяченій глобальним викликам XXI століття.

Медведчук підкреслив, що ОПЗЖ є найбільшою опозиційною партією в Україні, має другу за чисельністю фракцію в парламенті, представляє російськомовне населення і, головне, представляє людей, які "вважають і впевнені, що російський народ є братнім народом для України". "Співпраця ОПЗЖ і "Єдиної Росії", яка активно триває в останні роки, - це фундамент, який зберігає узи між нашими народами", - зазначив він.

За словами представника української опозиції, після 2014 року, незважаючи на зміну президента України, партія продовжує працювати в умовах "антиросійської істерії та русофобії". "Ми продовжуємо підтримувати наші відносини і пояснювати людям згубність цієї політики. Ми добиваємося нормальних відносин України і РФ і відновлення економічного співробітництва між нашими країнами. Це прямо зафіксовано в програмі нашої партії", - сказав Медведчук.

Політик зазначив, що така співпраця не тільки необхідна і взаємовигідна, а й заснована на тисячолітній спільній історії, слов'янських коренях, православ'ї. "Наші народи об'єднують мільйони родичів, які живуть у двох країнах, наші народи об'єднує перемога у Великій Вітчизняній війні", - продовжив він.

Одним із прикладів активної співпраці між ОПЗЖ і "Єдиною Росією" є робота в рамках парламентського виміру нормандського формату, нагадав Медведчук. "Конфлікт, який триває на сході України і який, на жаль, так і не вирішений, вимагає міжпартійної участі, міжпарламентської. І в цьому міжпарламентському об'єднанні сьогодні, крім парламентаріїв України і Росії, представлені депутати Сенату Франції, Національних зборів, депутати німецького Бундестагу", - зазначив він.

Глава політради висловив упевненість, що спільна міжпартійна і міжпарламентська робота із врегулювання конфлікту на принципах відкритості, рівності і мирного міжнародного діалогу принесе результат. "Упевнений, що дотримання цих принципів є запорукою успішності будь-якої держави, будь-якої відповідальної політичної сили", - сказав він. "Бути відкритими, незважаючи на минуле" - цей сформульований президентом РФ Володимиром Путіним підхід, за словами Медведчука, актуальний сьогодні і буде більш актуальним завтра.