Медведчук про закриття каналів: Не можуть телевізійні канали, які ведуть мовлення на підставі виданої ліцензії, закриватися за рішенням РНБО

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Рада національної безпеки і оборони не має права закривати телеканали, які мовлять на підставі виданої ліцензії. Про це заявив глава політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук в інтерв'ю телеканалу "Росія24". 

"Ви розумієте, він не просто розширив, а він закрив два телеканали плюс до тих трьох, які були закриті на початку цього року. Це канали "Перший Незалежний" і UkrLive, закриті вчора пізно ввечері, фактично вночі, указом президента, яким він нібито затвердив рішення, прийняте на засіданні РНБО, якого, як кажуть журналісти, не було", - вказав він.

За його словами, "це найбільші інформаційні канали, які мовили в першу чергу в інтересах російськомовного населення. Глядачами цих каналів були в основному жителі південного сходу країни. Ці канали сповідували політику, спрямовану на те, щоб неприязнь і оця антиросійська істерія не поширювалися в суспільстві".

"Ми робили все для того, щоб зберегти те, що було завжди ‒ дружбу та братні відносини між українським і російським народами. Саме цю політику сповідували ці канали, в тому числі і ці два. До речі, один почав мовити місяць тому, а другий тільки вийшов в ефір після того, як його закрили за листом СБУ. Вдумайтеся, СБУ написала листа - і закрили. У судах журналісти і власники каналу виграли всі справи, і він вийшов в ефір. Вийшов в ефір - і зараз закрили два канали. Знову-таки у зв'язку з чим? У зв'язку зі зверненням СБУ до РНБО. Я впевнений, що цього звернення ніхто ніколи не побачить, а сам факт і санкції, закриття каналів ‒ вони, по суті, є. Це позасудовий порядок розгляду, тому що не можуть телевізійні канали, які мовлять на підставі виданої ліцензії, закриватися за рішенням РНБО", - пояснив народний депутат.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення - це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. 

У свою чергу голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого і остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади - вся Україна.

В "Опозиційній платформі - За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок - журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" є ознакою інформаційного рейдерства і узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів "UkrLive" і "Перший Незалежний" звернулися з відкритим листом до світової спільноти - європейських політиків, чиновників і міжнародних журналістських організацій - з проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні. Світовому співтовариству нагадали і про те, що "112 Україна", NEWSONE і ZIK, "UkrLive" і "Перший Незалежний" не єдині жертви чинного режиму Зеленського. Адже влада всіма способами намагається впливати на роботу державного телеканалу "Дім", суспільного мовника "UA: Перший", телеканалів "НАШ", "Еспресо", "Прямий", "Україна" та "Україна 24", інтернет-видань "Страна.ua" і "Шарій.net".