Медведчук: Спільність історії, культури, традицій і в цілому світогляду є фундаментом для взаєморозуміння між Україною і Росією

ОПЗЖ

Спільність історії, культури, традицій і в цілому світогляду є фундаментом для взаєморозуміння між Україною і Росією. Про це голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук написав у передмові до унікального російсько-українського видання творів М.В. Гоголя.

Книга вийшла в рамках діяльності Всесвітньої бібліотеки поезії та прози, до Громадської ради якої увійшли відомі політичні та громадські діячі Росії, України, Франції, Казахстану, Азербайджану, Туркменістану, Узбекистану, Вірменії, Таджикистану та Киргизстану.

Також у передмові до видання наведені слова президента Російської Федерації Володимира Путіна і слова колишнього Надзвичайного і Повноважного посла РФ в Україні, колишнього спецпредставника президента РФ з питань економічного співробітництва з державами-учасниками СНД Віктора Черномирдіна.

За словами Медведчука "про милосердя, добродушність, співчуття, прощення і примирення потрібно писати, говорити і проповідувати в наш час постійно. Бо наповнене воно жорстокістю, непримиренністю, мстивістю, заздрістю і лихослів'ям".

"І тому великий Гоголь є сучасним, як і Пушкін, Шевченко, Шекспір або Достоєвський, як всі генії, які народжуються рідко, але живуть в наших серцях вічно. Живуть, щоб пробуджувати милосердя, без якого світ перетворюється на війну, а дружба спотворюється зловтіхою.

І все ж, я думаю, головне повчання нашого великого Гоголя, яке повинно бути почуте нащадками, це його тверда впевненість у необхідності і неминучості братніх, дружніх відносин між двома народами-росіянами і українським, його уявлення про благородство і товариство", – пише Медведчук.

"Талант Гоголя відрізняється не тільки мудрістю, а й пророчим даром, умінням розуміти вищу суть речей і подій. Тому він і писав: "Що є життя? Це руйнування мрії дійсністю". І як би не було боляче - але "буває час, коли не можна інакше спрямує суспільство або навіть все покоління до прекрасного, поки не покажеш всю глибину його справжньої гидоти". Гоголь правдивий і чесний перед собою і перед суспільством, в якому "крізь видимий сміх ллються невидимі світу сльози".

Фото з відкритих джерел

Визнаний світом геній, Микола Васильович Гоголь дорогий нам, його нащадкам, і всією своєю творчістю, і тим, що, будучи українцем за місцем народження, суттю і сутністю, зумів саме російською мовою сказати немеркнучі слова про любов і дружбу, про мир і головні його цінності. Сказати так, як ні до нього, ні після ніхто сказати не зміг", – підкреслює Медведчук.

Відзначимо, що у виданні представлені практично всі твори Гоголя без скорочень, а також статті та уривки творів, які не публікувалися за життя письменника.