Медведчук: Україна сьогодні переживає найбільшу кризу за весь час незалежності

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Україна сьогодні переживає найбільшу кризу за весь час незалежності. Про це в інтерв'ю телеканалу "Росія-1" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"На сьогоднішній день (я слухав частково вашу дискусію в студії) я вам хочу сказати, що, безумовно, прорахунки і помилки, причому злочинні помилки влади (президента Володимира Зеленського, - ред.), вони були помітні ще з 2019 року. А сьогодні вони просто проявилися в кризі, яку країна, я це стверджую, не відчувала за всі роки незалежності", - зазначив політик.

На думку Медведчука, до того, що громадяни України опинилися у важкій ситуації, та й країна в цілому, призвела обмеженість чинної влади президента Зеленського і його оточення.

"Як вони збираються вирішувати питання хліба, кондитерських виробів, я додам - і молочної продукції. Через вартість газу все це буде зупинено найближчими днями, бо вже на січень ціни на газ для цих підприємств зростуть до 73 грн за кубічний метр. Тобто фактично вони виростуть десь в 2-3 рази навіть з жовтня. Але 73% - це вже стало свого роду, як і 73 грн, якоюсь фатальною цифрою для України: там 73% голосують за Зеленського, тут 73 грн за кубічний метр. Але я можу стверджувати, що влада не готова до цих проблем, оскільки країна перебуває в глибокій енергетичній, економічній і соціальній кризі", - підкреслив він.

Більш того, додав Медведчук, де брати газ - невідомо, бо контракту на газ в України немає.

"Ми сьогодні займаємося тим, що відбираємо газ із труби газотранспортної, яка йде з Росії у Європу, намагаємося домовитися і купити цей газ в Європі за тими цінами, які є сьогодні на спотових ринках. У нас немає сьогодні вугілля, ми не знаємо, де його взяти, і ціни на нього теж виросли. Тобто ми зіткнулися відразу з кількома проблемами енергетичними, які влада не здатна вирішувати, не знає, як вирішувати, та й в принципі, я вам відкрию державну таємницю, вона не збирається це робити. Тому що найголовніше сьогодні - піар-акції: відволікти людей і розповісти про прийдешню війну, про прийдешнє вторгнення, про те, що треба поставити на облік жінок, організувати територіальну оборону і взагалі готуватися до війни, а не думати про газ, про тепло, про хліб, про молочну продукцію та багато іншого", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що відновлення економіки України та рівня добробуту її народу лежить у відновленні економічних відносин між Києвом і Російською Федерацією.

"Україна повинна грати роль моста між Заходом, Росією і країнами СНД – це вигідно, в першу чергу, Україні. Ні Заходу, ні Росії, хоча вони теж отримають від цього задоволення своїх інтересів. І можна наводити безліч обставин на користь цього. Це і ті ціни на житлово-комунальні тарифи, а в даному випадку на газ, який ми можемо отримати за прямими поставками і могли домовитися, який би коштував набагато дешевше, ніж сьогодні газ обходиться в Україні. Ми могли б домовитися про роботу наших підприємств і зняття з них санкцій, тому що ринок, експортний потенціал України - він якраз полягає в тому, що наша продукція залишається конкурентоспроможною на ринках країн СНД, на ринках Росії і на ринках країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону. І якщо не бачити в цьому перспективи, значить, не бачити взагалі шляхів відновлення нашої економіки, відновлення рівня доходів і добробуту наших громадян", - підкреслив Медведчук.

При цьому політик додав, що президентові України Володимиру Зеленському необхідно вести прямі переговори з президентом Росії Володимиром Путіним, тому що це також в інтересах України.

Однак, за словами Медведчука, всупереч усьому, чинна українська влада всіляко перешкоджає відновленню економічних відносин між Україною і Росією.

"Це злочинна помилка влади, яка сьогодні, знаючи, відчуваючи, усвідомлюючи і розуміючи вигоду взаємин торговельно-економічних, відновлення їх з Росією, робить все навпаки на догоду політичним мотивам, причому блискавичним, якимось разовим мотивам, щоб догодити західним господарям, які продовжують здійснювати зовнішнє управління Україною. Оце страшно", - зазначив він.