Медведчук: В Україні відбувається дискримінація російської мови на догоду націонал-радикалам

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук

Фото з відкритих джерел

Глава політради партії "Опозиційна платформа – За життя" назвав це "політикою печерної русофобії", про це повідомляє інформаційне агентство ТАСС.

Чинна в Україні влада в основі своєї політики бачить націонал-радикалізм, тому в країні відбувається дискримінація російської мови і широкомасштабна українізація. Таку думку висловив у п'ятницю голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" (ОПЗЖ), депутат Верховної Ради Віктор Медведчук.

"[Президент України Володимир] Зеленський і його оточення намагаються сподобатися тим людям, які сповідують націонал-радикальні рухи і націонал-радикальні погляди. Вони сповідують цю політику анти-Росії, яку намагаються створити у нас в країні. Тому закриваються канали, які говорять правду, які займають іншу точку зору. Правильно це? Ні, це неправильно – це злочинно", – зазначив Медведчук на сайті партії.

За словами політика, Зеленський, підписавши указ про введення санкцій Ради нацбезпеки і оборони (РНБО), закрив телеканали, які були популярні у російськомовних жителів і виступали за об'єднання країни. "Крім того, що вони опозиційні, їх ще об'єднує те, що на них орієнтувалося і здебільшого дивилося російськомовне населення. Ці канали не сповідували істерію, пов'язану з політикою печерної русофобії, або не брали до уваги дискримінацію російської мови, російськомовного населення. Ці канали сповідували політику зшивання країни. Ці канали говорили про те, що український і російський народи як були братніми, так і залишаться, попри владу [експрезидента Петра] Порошенка, а сьогодні – влада Зеленського", – підкреслив Медведчук.

На його переконання, так звані правителі приходять і йдуть, а народи залишаються. "Остання соціологія двотижневої давності говорить про те, що 40% в країні, в Україні, громадяни України ставляться добре або дуже добре до Росії, а 47% – погано або дуже погано, а 13% – не визначилися. Скажіть, яким чином в країні, де 40% вважають по-іншому на відміну від того, що вважає влада, яким чином 40% населення, які хочуть не бачити ворогів в представниках російського народу, яким чином влада може ігнорувати права цих 40%?" – ставить питання Медведчук.

28 грудня Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів – "Перший Незалежний" і UkrLive. 2 лютого президент підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, до телеканалів застосовані санкції на п'ять років. Це передбачає блокування їх мовлення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи опозиційних телеканалів. За даними сайту 112.ua, за останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 120 969 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.