Медведчук: В Україні з 2013 року житлово-комунальні тарифи підвищилися на 900%, а середня зарплата - тільки на 22%

Житлово-комунальні тарифи в Україні з 2013 року підвищилися на 900%, а розмір середньої зарплати - всього на 22%. Про це в інтерв'ю телеканалу "Росія-24" заявив голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук. 

За його словами, вартість газу для населення з 2013 року зросла на 1300%, а прожитковий мінімум і мінімальна пенсія впали на 40%.

"Ми порівнюємо сьогоднішні економічні показники з 2013 роком. І якщо порівнювати, наприклад, житлово-комунальні тарифи, то я вам хочу сказати, що в середньому вони підвищилися на 900%. На 1300% зросла вартість газу для населення, на 1200% ‒ на гарячу воду та опалення, на 700% ‒ на воду, на 500% ‒ на електроенергію. А середня заробітна плата зросла? Так, зросла, на 22%. А ціни на продукти? Ціни на продукти м'ясо-молочної групи зросли на 250%, на хлібо-булочні вироби – на 311%. Борги із заробітної плати зросли на 411%. Ось вам ситуація сьогоднішнього дня. При цьому прожитковий мінімум і мінімальна пенсія впали на 40%. Ось вам ситуація сьогодні", - зазначив політик.

У зв'язку з цим, на думку Медведчука, бравурні заяви президента Володимира Зеленського з трибуни Верховної Ради виглядають красиво, якщо не знати, в якій країні живуть люди.

"Будь-які бравурні заяви пана Зеленського з трибуни Верховної Ради під час звернення – це дуже добре, це красиво, це приємно чути, форму викладу і навіть зміст, якщо ти забуваєш, де ти живеш. А ось саме це і демонструє те, що відбувається в Україні, – ті цифри, які я назвав. Тому цю ситуацію треба міняти. Ми не можемо йти в майбутнє з цим. І наша партія знає, як потрібно зробити, і розуміє, що треба робити для того, щоб цю ситуацію змінити на краще і щодо країни загалом, і щодо наших громадян", - додав політик.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянням поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовження строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжні заходи і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 114 853 матеріали, присвячені цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.