Медведчук: В українських ПГС на сьогодні 14,5 млрд куб. м газу. Це менше, ніж було на початок закачування в минулому році

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

В українських підземних газових сховищах на сьогодні всього лише 14,5 млрд куб. м газу - менше, ніж було на початок закачування в минулому році. Про це в інтерв'ю телеканалу "Росія24" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук. 

"Вдумайтеся: сьогодні в сховищах газу в Україні 14,5 млрд кубометрів. Це менше, ніж було на початок закачування газу минулого року. Тобто зима починається, а газу і близько немає. Є, але на спотових ринках в Європі", - розповів політик.

Він зазначив, що на сьогоднішній день в країні зупиняються навіть хлібопекарні, оскільки ціна на газ продовжує зростати і виробництво хліба стає нерентабельним.

"Чому зупиняються сьогодні хлібопекарні? Виробництво хліба може зупинитися або ціна може зрости до космічних масштабів, тому що на січень пропонується газ в 2-3 рази дорожче, ніж був у жовтні. Ну, наприклад, така цифра: на січень пропонується газ ‒ 73 грн за кубометр. Ось це "73" мені нагадує фатальну цифру для України. Там було 73% за Зеленського, а тут 73 грн за кубометр. І це при тому, зверніть увагу, що ми в 2019 році в програмі нашої партії записали прямо: ми готові забезпечити газ для населення країни по 3,5 - 4 грн за куб! Тут куб уже коштує 73. Більше того, коли ми це говорили, ми конкретно робили. Ви самі навели приклад у своєму питанні - ми домовилися про газ по $175. Ми знаємо, як використовувати газ внутрішнього видобутку, ми знаємо, як використовувати сьогодні бізнес, підприємництво та інтереси українських громадян, як їх поєднати, щоб люди мали користь. Так ось, все це веде сьогодні до складнощів, які тягнуть закриття підприємств молочної промисловості, кондитерської, хлібопекарської та багатьох інших. А промислові підприємства?" - поставив риторичне питання Медведчук.

Він також додав, що, крім хлібопекарень, в країні зупиняються й інші підприємства.

"От сьогодні масово закриваються санаторії, будинки відпочинку і деякі готелі в період зимових свят, зустрічі Нового року, Різдва. Чому закриваються? Та тому, що опалювати приміщення з урахуванням вартості газу, вартості вугілля просто неможливо. З одного боку, цього всього немає, а з іншого боку, це дуже дорого", - додав політик.