Медведчук: Закон Зеленського "про олігархів" нічого спільного з боротьбою не має, йдеться про зведення особистих рахунків

РИА Новости

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що антиолігархічний закон, "продавлений" Володимиром Зеленським, спрямований президентом на зведення особистих рахунків, а не на реальну боротьбу з олігархами. Про це нардеп заявив в інтерв'ю телеканалу "Росія-24", повідомляє прес-служба партії

"Я не думаю, що це (антиолігархічний закон, - ред.) боротьба з олігархами. Тому що те, що робить Зеленський, навіть виходячи із закону, який був "продавлений" через Верховну Раду фракцією "Слуга народу" як боротьба з олігархами, нічого спільного з такою боротьбою не має. Я б назвав це не боротьбою. Я б сказав, що мова йде про зведення рахунків, зведення Зеленським рахунків з тими олігархами (або по-іншому ‒ з тими заможними людьми), які не представляють його інтереси, які критично налаштовані по відношенню до нього і ЗМІ яких реально зайняло позицію справжньої реалізації свободи слова", - заявив Медведчук. 

Також нардеп зазначив, що коли на цьому тлі звучать критичні матеріали у бік президента, коли інформаційні канали, телевізійні канали та інші ЗМІ обґрунтовано, за наявності всіх підстав критикують цю владу за те, що вона нічого не робить для людей і для країни, це "не підходить Зеленському".

Тому, за слова Медведчука, і почалася так звана "боротьба з олігархами", яку він розцінює не інакше як помсту окремим людям. 

"А якщо говорити про боротьбу з олігархами, то я і мій колега пан Колтунович ще в 2020 році внесли законопроект, який називається "Про зміни антимонопольного законодавства для боротьби з олігархізацією в країні". Це боротьба, яка ведеться в усьому світі, і ведеться методами, які використовуються в усьому світі: зміною ситуації з монополізацією ринку, недопущенням того, щоб активи тих чи інших осіб, тих чи інших підприємств займали монопольне становище в окремих економічних сферах", - підсумував нардеп. 

Нагадаємо, провідний європейський адвокат Бертран Мельмендьє приєднався до команди правового захисту голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Він підписав договір про правовий захист лідера опозиції. 

12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжні заходи і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 114 853 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.