Міністр закордонних справ Білорусі заявив про ризик втрати державності через санкції

Фото: Володимир Макей (facebook com embassybel 2)

За його словами, Європейський союз через санкційну політику назавжди втратить Білорусь

У п'ятницю, 3 грудня, міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей в інтерв'ю телеканалу "Білорусь 1" заявив, що у разі продовження санкційного тиску країна може втратити державність. Стінограма інтерв'ю Макея опублікована на сайті МЗС Білорусі.

"Білорусь ризикує втратити державність, якщо санкційний тиск триватиме. Хоча ми зробимо все, щоб такого не сталося. А Європейський союз назавжди втратить Білорусь. І я думаю, що це абсолютно не на користь Європи", - заявив міністр.

Також він заявив, що не може зрозуміти логіку "утікачів, опонентів влади, коли вони закликають до посилення тиску на країну, на народ, до посилення санкційного тиску і при цьому чекають, коли країна впаде, опиниться в руїнах і задоволено потирають руки, коли приймається черговий пакет санкцій".

"На жаль, так склалося, що сьогодні наші європейські партнери, і про це всім колегам я говорив, слухають, вбирають односторонню інформацію з цих так званих надійних джерел і роблять відповідні кроки, спрямовані фактично на руйнування суверенітету та незалежності Білорусі", - додав Макей.

Новини за темою: Перші переговори "Люблінського трикутника": Україна, Литва та Польща виступили за посилення санкцій проти РФ

Нагадаємо, Сполучені Штати запровадили нові санкції проти Білорусі, які стосуються 20 осіб та 12 організацій. У списку, зокрема, є Дмитро Лукашенко - син Олександра Лукашенка.

Серед підсанкційних компаній фігурують "Белтехекспорт", виробник добрив "Славкалій" та "Агророзквіт", яка є українським дочірнім підприємством "Білоруськалію", 140-й ремонтний завод, авіакомпанія "Трансавіаекспорт".

Слідом за США санкції проти Білорусі запровадив ЄС.