Москва покладала великі надії на Зеленського в питанні мирного врегулювання ситуації на Донбасі, а він їх не виправдав, - Волошин

ОПЗЖ

Москва покладала великі надії на президента України Володимира Зеленського в питанні послідовного руху в бік врегулювання конфлікту на Донбасі на підставі Мінських угод, а він ці надії не виправдав. Таку думку висловив народний депутат України від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Олег Волошин в ефірі "Першого Незалежного".

"Тому що терпіння в Москві закінчилося, вони дуже великі надії покладали на Зеленського, великі надії покладали на те, що він, обираючись на антипоршенківській, антивоєнній платформі, нехай там важко, нехай не швидко, але принаймні буде рухати послідовно справу в бік врегулювання в конфлікті (на Донбасі, - ред.) на основі Мінських угод. Цього нічого не відбулося. Триває русофобська істерія, триває втягування сюди військової інфраструктури НАТО, і тривають спроби роздобути тут військові об'єкти американських та інших членів НАТО, Великої Британії, наприклад, і так далі", - зазначив політик.

За його словами, партія "Опозиційна платформа – За життя" завжди послідовно говорить: хочете жити багатше – зупиніть війну, оскільки це заощадить величезні гроші.

Крім того, нардеп відзначив важливість питання того, як в Україні повноцінно відновити суверенітет, повернути Україну на Донбас, а Донбас в Україну, а також, як домогтися того, щоб люди, які живуть на тимчасово непідконтрольних територіях, які теж, у своїй більшості, не сильно хочуть опинитися в тому політико-правовому, гуманітарному полі, в якому живе велика частина України, сприйняли Україну.

"Є на це Мінські угоди, вони не ідеальні, м'яко кажучи, там маса протиріч, але вони вказують якийсь шлях нам. Альтернатива цьому - це повна втрата Донбасу", - констатував Волошин.

На думку політика, хтось дуже боїться, що Донбас якимось чином впливатиме на якісь рішення, прийняті всередині України. Особливо, якщо звідти оберуться близько 20 депутатів Верховної Ради і баланс сил зміниться.

"Тобто настільки сьогодні боротьба йде не за Україну загалом, не за українську територіальну цілісність, державність, а боротьба йде за те, що є товариші, які після Майдану порахували, що їхня версія розвитку України – єдина правильна і вони не хочуть ні на крок поступитися, ні в чому. Вони не готові відмовитися ні від квот на українську мову, на телебачення, вони не готові відмовитися від цього моторошного закону про тотальну українізацію, вони не готові відмовитися від героїзації Бандери, вони не готові визнати право людей, які вважають Велику Вітчизняну війну Великою Вітчизняною і так далі", - резюмував парламентарій.

Раніше повідомлялося, що президент РФ Володимир Путін вважає Мінські угоди єдино можливими для мирного врегулювання ситуації на Донбасі, але в Києві їх не виконують.

Своєю чергою голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що влада відволікає увагу людей від теми встановлення миру на Донбасі і виконання Мінських угод тим, що переслідує опозицію.

Також, на його думку, Україна ризикує втратити людей, що живуть на Донбасі, якщо влада не виконуватиме Мінські угоди, і підкреслив, що вірить у те, що повернути людей з Донбасу в Україну можливо.

Пізніше Віктор Медведчук додав, що президенту Володимиру Зеленському необхідно виконувати Мінські угоди - про це говорять вже у всьому світі, зокрема і в Держдепі США.

"А той "ентузіазм", який присутній при оцінці відносин України і Росії і тих нібито приписаних можливостей агресивних щодо України - тут треба зрушуватися в бік балансу інтересів і в бік зменшення радикалізму, про який сьогодні говорять. Це сказав Блінкен", - підсумував він.