Ми покажемо ще раз всю ущербність та недалекоглядність влади, яка "шиє справи білими нитками", - Лесик

Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Усі кримінальні справи сфальсифіковані, а сама процедура їх розслідування - грубо порушена, стверджує Андрій Лесик

Справи проти народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Андрія Лесика закінчаться нічим і ще раз покажуть ущербність і недалекоглядність влади. Адже саме правляча верхівка фальсифікує звинувачення проти представників опозиції, грубо порушуючи закон.

Про це під Дзержинським судом Харкова 23 червня заявив обвинувачений, нардеп від ОПЗЖ Андрій Лесик, трансляцію вів "Перший Незалежний".

"Основну мету, яку вони ставили у 2017 році, коли мене закривали в СІЗО незаконним чином, головна мета - зірвати обмін полоненими, яким займався Віктор Медведчук. Закрили мене в СІЗО, поставили мету, що нібито маніпулюючи, шантажуючи, в тому числі, можливо, Медведчука, висуваючи якісь умови тощо. До мене зверталися десятки разів невідомі люди, правоохоронці в СІЗО, вмовляли мене, що я маю визнати свою провину, виїхати на обмін. Я говорив тверде "ні", я відмовлявся, тому що як можна визнавати свою провину, якої немає. Тому в цьому випадку ми покажемо вкотре всю ущербність влади, всю її недалекоглядність і, найголовніше, що усі ці справи шиють білими нитками, вони навіть не те що профнепридатні, ну не може бути, що потерпілий та слідчий - це одна і та сама особа. Надуманість справи є очевидною", - заявив представник ОПЗЖ.

Зазначимо, що звинувачення Лесику інкримінували за низкою статей. Зокрема, за репост гіперпосилання у Фейсбуці, а також за нібито побиття співробітників СБУ.

"Ми діємо виключно у рамках закону. Звинувачують мене за ст. 110 ч. 2, це репост гіперпосилання, пост у Фейсбуці за 16 квітня 2014 року. Як докази у мене вилучили телефони, і нібито я з них зробив у 2014 році публікацію. Більше того, цієї публікації немає... Я десятки разів говорив і ще раз скажу, що у моїй справі слідчий та потерпілий, працівник СБУ, майор, - одна і та сама людина. Тобто мене у статусі потерпілого закривали в СІЗО, допитували, призначали ідіотські експертизи... Прокурори, які брали участь у засіданнях, ясна річ, що вони виконували замовлення і їхніми руками реалізовувалися ті завдання, які ставила влада", - заявив Лесик.

Опозиціонер додав, що йому 76 днів довелося незаконно знаходитися в СІЗО, а потім ще дев'ять місяців - під цілодобовим домашнім арештом (за нібито побиття групи працівників СБУ).

"Групу працівників СБУ я нібито побив у лікарняній палаті, лежачи під крапельницею, коли з катетера лилася кров, ми ці записи дивилися... Мені соромно за таких працівників СБУ, які розуміють, що справа закінчиться нічим, вони всього лише інструмент, їх лише використали та викинули, і на цьому все закінчиться. Але важливо одне - ця перемога буде одна на всіх. Це буде наша перемога!" - сказав Лесик.

Він також підкреслив, що звинувачення за ст. 110 ч. 2 (за пост у Фейсбуці) не внесено до ЄРДР на момент розслідування. І це грубе порушення закону.

"Справа щодо посту у Фейсбуці не внесена до ЄРДР, вони розслідували всі злочини, не внісши дані до ЄРДР, тобто ви розумієте, який рівень дна? А кримінальні справи, ну було проти мене їх близько 11, може, 15, усі закрили через відсутність складу злочину. А ті, які залишилися, їх теж закриють через відсутність складу злочину", - підсумував депутат.

Нагадаємо, раніше Андрій Лесик заявив, що головна мета кримінальних справ - спроба влади усунути його з політичної арени.