На українських кордонах з ЄС український експорт штучно обмежують, - Мінінфраструктури

"Укравтодор"

Глава відомства Олександр Кубраков розраховує на сприяння у запуску переговорного процесу щодо лібералізації міжнародних автомобільних вантажних перевезень

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков на першій у 2022 році зустрічі з послами країн "Великої сімки" заявив про випадки штучного обмеження українського експорту на кордонах з ЄС з боку західних країн-сусідів. Про це йдеться в повідомленні на сайті Мінінфраструктури за підсумками зустрічі.

"За останні 4 роки, з моменту укладання Угоди про асоціацію, товарообіг між Україною та Європейським Союзом збільшився більше ніж на 60 %. З кожним роком цей показник зростатиме. Водночас зараз ми відчуваємо, що на наших кордонах з ЄС відбувається штучне обмеження українського експорту. Ми розраховуємо на сприяння у запуску переговорного процесу щодо лібералізації міжнародних автомобільних вантажних перевезень", - сказав Кубраков.

Він зазначив, що подібне рішення допоможе уникнути торгової кризи, відійти від політики обмеження і стримування, а також значно розширити можливості співпраці між Україною і країнами G7.

Також повідомляється, що міністр обговорив з послами реалізацію проєктів з розвитку енергоефективності та екоорієнтованості громадського транспорту в Україні, впровадженню країні мультимодальних перевезень, розвитку водного та залізничного транспорту як альтернативи автомобільному, а також розповів в цілому про кроки до декарбонізації транспортної системи України.

"За останні роки ми значно покращили наші взаємовідносини з країнами-партнерами G7 у розрізі інфраструктурних проєктів. Ми відчуваємо підтримку та розуміння наших ініціатив у рамках президентської програми "Велике будівництво" - вірю, що це стане стимулом для розширення можливостей співпраці", - говорить Кубраков.

Новини за темою: Які товари Україна найбільше експортувала за 2021: Звіт Мінекономіки

Нагадаємо, за офіційними даними Держмитслужби, зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів (товарні групи 1-24 УКТЗЕД) за підсумками 11 місяців 2021 року збільшився на 22% у порівнянні з відповідним періодом 2020 року та досяг близько 31,3 млрд дол. США, що склало 24,7% всього зовнішньоторговельного обігу товарами України.

Слід зазначити, що Україна займає сьоме місце у топ-10 світових експортерів курятини з показником у 478,8 млн доларів.

Серед найбільших експортерів м’яса птиці Україна посідає п’яте місце в рейтингу. У 2021 році поставки української курятини за кордон складуть 430 тисяч тонн. Такий прогноз ще у листопаді 2021 року озвучило Міністерство сільського господарства США.

За даними Державної митної служби України, у січні-вересні 2021 року Україна експортувала м’яса та їстівних субпродуктів птиці на 503 млн доларів. Головними покупцями української птиці за кордоном з початку року були Саудівська Аравія, Нідерланди та Словаччина.