Народовладдя, реформи та містобудування: Стефанчук розповів про плани Ради на 2022 рік

Фото з відкритих джерел

За його словами, одним із основних пріоритетів у законодавчій роботі парламенту на 2022 рік стане посилення народовладдя

Серед пріоритетів роботи Верховної Ради на 2022 рік – посилення народовладдя, реформа СБУ, пенсійна реформа та містобудування. Про всі важливі зміни та нові законопроєкти розповів голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, повідомляється на сайті політичної партії "Слуга народу".

"Одним із основних пріоритетів у законодавчій роботі парламенту на 2022 рік стане посилення народовладдя, адже це основна передвиборча обіцянка президента України Володимира Зеленського. 28 січня ми маємо отримати попередній висновок щодо законопроєкту про місцевий референдум. Вкрай важливо, щоб документ став взірцевим законом та дійсно ефективним механізмом реалізації прямої демократії на місцевому рівні", - розповів Стефанчук.

За його словами, цей документ планують розглянути на пленарному засіданні на початку наступної сесії.

Також голова парламенту зазначив, що паралельно напрацьовується низка законопроєктів про народовладдя в інших сферах. Зокрема про суд присяжних, про мирові суди, які вирішуватимуть незначні спори, про колективні позови.

У пріоритеті завершити й реформу містобудування. 

"В її основу закладено три кити: цифровізація, децентралізація та відповідальність. Усі вони містяться у законопроєктах №5655 та №5877, які вже пройшли перше читання і в наступному році повинні бути ухвалені в цілому. Ми маємо назавжди ліквідувати підґрунтя корупції у будівельному секторі", - повідомив чиновник.

Новини за темою: Реформа СБУ на фінішній прямій: Що передбачає оновлений законопроект про новації для Служби безпеки

Не менш важливо реформувати Службу безпеки України. 

"Це серйозне зобов’язання, яке залишилося в України перед міжнародними партнерами. І це зобов’язання має бути виконане на початку наступного року. Тому що СБУ повинна виконувати тільки притаманні їй функції й не займатися питаннями економіки, тиском на бізнес тощо", - зазначив Стефанчук.

Окрім того, заявив Руслан Стефанчук, на початку 2022 року Верховна Рада повинна зайнятися пенсійною реформою. 

"Наша ціль – забезпечити гідною пенсією кожного, хто сьогодні працює. А також сформувати великий ресурс для інвестицій. Для цього ми розглянемо законопроєкти щодо запровадження другого накопичувального рівня пенсійного забезпечення в країні. Та система, яка існує зараз, не відповідає нинішнім реаліям і не дозволяє забезпечити своє майбутнє", - зазначив він.

Також у планах політиків завершити реформу децентралізації. Для завершення цього процесу необхідне внесення змін до Конституції України, зазначив голова Верховної Ради.

"У парламенті створена робоча група, яка працюватиме над удосконаленням конституційних засад здійснення місцевого самоврядування відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування. Завершення реформи децентралізації має підсилити гарантії спроможності громад та розв’язати ті проблеми, які турбують кожну людину", - уточнив він.

Також нині обговорюється і запроваджується концепція відкритості парламенту України.

"Це має бути не закритий клуб, а відкритий законодавчий орган, де приймаються найважливіші рішення. Однією зі складових такої відкритості є зовнішня міжнародна відкритість. Уже з 1 січня 2022 року на сайті парламенту України з’явиться 181 автентично перекладений законодавчий акт англійською мовою. Це ті законодавчі акти, які необхідні для наших інвесторів", - пояснив Стефанчук.

На порядку денному і питання технологічного оновлення зали Верховної Ради України.

"Зараз ми працюємо над змінами законодавства щодо парламентського права, які передбачатимуть у тому числі й питання, пов’язані з технічним забезпеченням парламенту. Складно працювати на комп’ютерах 2002 року випуску. Безперечно, ми будемо з цим щось робити. Також хочемо технічно переобладнати залу засідань Верховної Ради, але розуміємо, що це можна зробити тільки під час тривалого канікулярного періоду", - розповів Руслан Стефанчук.

Парламент України може повернутися до питання запровадження дистанційного голосування вже після Нового року.

"Зараз продовжуємо роботу над цим законопроєктом. Адже нині не існує варіанту, щоб у разі небезпеки (пандемії, агресії РФ) негайно зібратися й ухвалити важливе для держави рішення. Саме тому вважаю, що такий важливий запобіжник, як дистанційне голосування, повинен існувати у Верховній Раді України", - заявив він.

Новації торкнуться сайту Верховної Ради. Триває й розробка застосунку "Рада" для смартфонів.

"Окремо будемо працювати над створенням дослідницько-аналітичної служби. Бо всі законопроєкти, які потрапляють до парламенту, мають бути максимально якісними", - розповів чиновник.

Новини за темою: Зеленський підписав законопроект про земельну децентралізацію

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук спрогнозував, що нинішній склад парламенту допрацює до кінця своєї каденції, дострокового припинення повноважень Ради не планується.