НАТО підтвердило Росії незмінність політики відкритих дверей щодо членства в Альянсі, – Столтенберг

Йенс Столтенберг Фото з відкритих джерел

Генсек Альянсу також підтвердив право кожної країни обирати свій шлях

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на засіданні Ради НАТО-Росія союзники підтвердили, що політика відкритих дверей залишається незмінною, так само як і право кожної країни обирати свій шлях. Відповідну заяву він зробив у середу в Брюсселі на пресконференції після закінчення засідання Ради НАТО-Росія.

"Росія торкнулася пропозиції щодо "гарантій безпеки", в тому числі вимоги до НАТО не розширяться. Країни-учасниці НАТО підтвердили, що залишаються прихильними політиці відкритих дверей. Разом із тим Росія і НАТО підкреслили необхідність діалогу", – заявив він.

Новини за темою: Зустріч НАТО-РФ: Штати заявили про право держав самостійно обирати свій шлях

Раніше генсек НАТО заявив, що союзники по НАТО повинні бути готові до того, що дипломатія в переговорах із Росією зазнає невдачі. Він зазначив, що НАТО буде вести діалог із Росією сумлінно і по суті.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві американська та російська делегації завершили перші переговори щодо так званих гарантій безпеки, які запропонувала Москва. Вони тривали майже вісім годин.

Також глава російської делегації Сергій Рябков заявив, що Російська Федерація не піде на компроміси під час переговорів зі США в Женеві щодо так званих гарантій безпеки – до них мають готуватися американські партнери.

А заступниця держсекретаря США Венді Шерман наголосила, що сигналом до деескалації ситуації на кордоні України стане відведення російських військ на місця їх дислокації.