Не менше 70 млн євро: Бельгійський виробник "зеленої" енергії пішов в арбітраж до України

Фото з відкритих джерел

Позивач стверджує про порушення його прав, як інвестора

Виробник електроенергії з відновлюваних джерел SREW N.V. звернувся в міжнародний арбітраж із вимогами до України щонайменше на 70 млн євро. Про це йшлося у проєкті розпорядження уряду щодо використання переговорної процедури у закупівлі юридичних послуг для захисту у справі.

Як зазначається, позивач стверджує про порушення його прав, як інвестора, що випливають з угоди між урядами України та Бельгійсько-Люксембурзьким економічним союзом про взаємне заохочення та захист інвестицій.

Відомо, що бельгійська SREW N.V. – інвестор у ТОВ "Дніпро-Бузька вітрова станція" на Херсонщині, а потужність станції становить 110 МВт.

Так, компанія звернулася в арбітраж, бо, за її словами, Україна "необґрунтовано та непослідовно руйнувала законодавче регулювання у сфері відновлюваної енергетики".

Зокрема це стосується встановлення вимоги щодо повної оплати балансової вартості, додаткового зменшення "зеленого тарифу", збільшення частки відшкодування вартості врегулювання небалансу на користь "Гарпока".

При цьому, позивач зауважує невідповідність законних гарантій у разі зміни законодавства положенням Меморандуму про взаєморозуміння.

Також у Міністерстві юстиції зазначили, що наразі сума позову залишається невизначеною, але "ймовірно, становитиме не менше 70 млн євро збитків".

Новини за темою: Цьогоріч в Україні на 5,8% зросло виробництво електроенергії, – Міненерго

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейський банк реконструкції та розвитку інвестує в облігації НЕК "Укренерго" 75 млн доларів для того, щоб компанія змогла виплатити борги виробникам електроенергії з відновлюваних джерел.

Наголошувалося, що це перші облігації з прив'язкою до сталого розвитку, випущені українською компанією, і участь ЄБРР в якості основного інвестора забезпечила комфорт іншим інституційним інвесторам, ще більше розширивши участь на ринку.