New Fox24: Медведчук заявив про пропозиції покинути Україну, що надходили з Офісу Зеленського

Ренат Кузьмін

Голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" (ОПЗЖ) Віктору Медведчуку представники Офісу президента пропонували покинути країну перед початком кримінальних переслідувань. Однак опозиційний політик відмовився, повідомляє New Fox24.

За його словами, він отримував "масу пропозицій" від близьких людей, на яких виходили представники Офісу Зеленського.

"Зокрема, йому рекомендували виїхати на кілька місяців "полікуватися". Крім цього, Медведчук зазначив, що після початку кримінальних переслідувань йому кілька разів пропонували відмовитися від політичної діяльності в майбутньому. За його словами, в такому випадку щодо нього обіцяли розглянути "якісь варіанти послаблення в цьому злочинному тиску", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, раніше Медведчук заявляв, що, коли почалося вже кримінальне переслідування, то йому неодноразово пропонували, щоб він відмовився в майбутньому від занять політичною діяльністю і взагалі пішов з політики. Мовляв, тоді можуть бути розглянуті якісь варіанти послаблення в цьому злочинному тиску.

"Звісчно, і перші, і другі - всі отримали відмову. Я сказав, що я втікати не збираюся, я готовий до будь-яких переслідувань з боку влади. Я не вважаю себе винним і не бачу, в чому я винен з урахуванням тієї діяльності, яку я вів не тільки зараз, але і багато років тому - починаючи з тієї політичної ролі, яку я колись для себе обрав, коли був обраний народним депутатом в кінці 90-х, працював до 2005 року, потім пішов у бізнес і потім майже в кінці 2018 року повернувся у велику політику.  Я вважав завжди себе законослухняним громадянином, виконував, на відміну від влади і тієї, і сьогоднішньої, вимоги закону і не вважаю, що мене можна за щось притягнути. Притягнення мене до відповідальності, як цього хочуть і як про це йдуть вказівки з боку Зеленського, - це ніщо інше, як злочинна діяльність з боку посадових осіб. І цей шлях я для себе обрав, і цей шлях відкритий до боротьби", - сказав політик.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

У 2021 році світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 144 568 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.