Нідерланди пообіцяли Україні підтримку у стримуванні російської агресії

Нідерланди та Україна

Фото з відкритих джерел

Так, країна демонструє відданість принципу “жодних рішень щодо України без України”

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з новопризначеним віцепрем'єр-міністром, міністром закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра у рамках консолідації міжнародної підтримки України та стримування російської агресії. Про це повідомило МЗС України.

Як зазначається, глави української та нідерландської дипломатії скоординували позиції на тлі триваючих дипломатичних контактів з Росією в Європі. Також міністри відзначили неприйнятність російських вимог впливати на подальший характер відносин України з НАТО та ЄС.

При цьому, Кулеба розповів нідерландському колезі наявну безпекову ситуацію поблизу українського кордону та в зоні російсько-українського конфлікту.

Новини за темою: Без зайвого галасу: Білий дім виділив 200 млн доларів на військову допомогу Україні, - CNN

За словами Хукстра, Нідерланди надають беззастережну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, відданість принципу "жодних рішень щодо України без України".

Зокрема глави МЗС окремо обговорили втілення комплексного пакета стримування Росії від нової хвилі агресії в Європі, який охоплює три напрями: політичний, економічний та безпековий. Водночас Дмитро Кулеба наголосив на пріоритетності міжнародних зусиль зі зміцнення оборонного сектору України.

Також міністр закордонних справ Нідерландів високо оцінив зусилля керівництва України із впровадження реформ. Глави дипломатій домовилися і надалі тісно взаємодіяти задля встановлення справедливості та притягнення винних в катастрофі літака МН17.

Новини за темою: Українська армія не зможе зупинити Росію у разі вторгнення без допомоги Заходу, – Bloomberg

Нагадаємо, що раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з державним секретарем США Ентоні Блінкеном, який поділився з ним змістом обговорення між американською та російською делегаціями в Женеві 10 січня.

Так, сторони узгодили подальші кроки України та США, зокрема з огляду на наступні дипломатичні контакти із Російською Федерацією в форматі Ради НАТО-Росія та Постійної ради ОБСЄ.