Німченко на мітингу по закриттю незалежних медіа: Ганьба Зеленському, який нахабно порушує гарантії дотримання прав і свобод людини, вводячи цензуру і знищуючи свободу слова

Фото з відкритих джерел

Президент Володимир Зеленський нахабно порушує закони України, вводячи тотальну цензуру, незаконно закриваючи незалежні ЗМІ, і знищує свободу слова. Про це на масштабному мітингу п'яти телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний" та UkrLive, а також видань "Страна.ua" і Sharij.net, які були незаконно закриті президентом, заявив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Василь Німченко.

Фото з відкритих джерел

Він підкреслив, що влада вдається до таких дій, які мають всі кваліфікуючі ознаки злочинів проти своєї нації, проти свого народу.

Фото з відкритих джерел

"Завжди першим ділом, першим було слово, а тоді справа. Подивіться на нашу країну. У нас немає справи. Ми сама жебрацька нація на сьогодні в Європі. Де ця справа? У нас безробіття, у нас люди не отримують заробітну плату, і ви бачили, що було під ВР, коли був мітинг шахтарів. Наша опозиційна сила намагалася допомогти, ми там трошки допомогли винесенням рішення постанови Кабінету Міністрів. Разом із тим вони повернулися до новорічних столів без заробітної плати. Хіба це не ганьба? І ганьба главі держави з цього приводу, як гаранту дотримання прав і свобод людини, його честі та гідності. Спасибі людям, які несуть слово до народу і до нашої нації, це якраз і є журналісти. І якраз щоб люди не почули цього, влада вдається до таких дій, які мають всі кваліфікуючі ознаки злочинів проти своєї нації, проти свого народу", – підкреслив Німченко.

Фото з відкритих джерел

Сотні журналістів п'яти телеканалів – "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний" і UkrLive, а також видань "Страна.ua" і Sharij.net, які були незаконно закриті президентом Володимиром Зеленським, провели масштабний мітинг під стінами Офісу президента. Представники медіа вимагали від президента припинити незаконне переслідування незалежних ЗМІ та зупинити тотальне введення цензури в країні.

В руках журналісти тримали плакати з написами: "Зе-диктатура: закриті вже п'ять опозиційних каналів", "Це диктатура! Зеленський закрив вже п'ять опозиційних каналів", "Сьогодні закриті 5 каналів. Скільки завтра?" та інші.

Власник телеканалу UkrLive, бенефіціарний власник телеканалу "Перший Незалежний" і голова парламентського комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич на мітингу закликав журналістів відстоювати своє право на свободу слова. "Влада боїться журналістів, влада боїться суворої правди", – зазначив Шуфрич. Народний депутат нагадав, що "Перший Незалежний" виграв суд, що дозволяє йому відновити мовлення, незаконно припинене в позасудовому порядку в лютому 2021 року.

"Закрили опозиційні канали, які любили наші громадяни, в тому числі й на сході України. Але ми відновимо мовлення", – пообіцяв Нестор Шуфрич.

Також підтримати журналістів прибули депутати партії "Опозиційна платформа – За життя" Наталія Королевська, Василь Німченко, Ілля Ківа, Микола Скорик, Олег Волошин, Юрій Загородній, Анатолій Бурміч, Олександр Качний та інші.

Так, Наталія Королевська нагадала, що крім закриття каналів, Зеленський проводить репресії проти опозиції. "Я сподіваюся, що 2022 рік стане роком звільнення Віктора Медведчука, роком, коли ми повернемо собі свою свободу і незалежність", зазначила депутат.

Анатолій Бурміч зазначив, що ніхто з тих, хто порушив закон, закриваючи канали, не піде від відповідальності.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів – "Перший Незалежний" і UkrLive. Всього у 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів – "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний" і UkrLive.

Санкції передбачають, зокрема, заборону на використання радіочастот, блокування активів і ведення будь-якої діяльності в Україні. Вони введені на 5 років.

І "Перший Незалежний", і UkrLive вже відреагували на указ президента Володимира Зеленського, заявивши, що українська влада в черговий раз довела, що бачить у вільних ЗМІ свого головного ворога і діятиме будь-якими методами для придушення свободи слова в Україні.

Журналісти мають намір оскаржити незаконне рішення про закриття каналу в судах. І, якщо українські суди під тиском Офісу президента не скасують президентську цензуру, то Європейський суд з прав людини винесе справедливе рішення, яке боляче вдарить по всіх "цензорах" і "заборонятелях".

Представники ЗМІ вже звернулися з відкритим листом до світової спільноти – європейських політиків, чиновників і міжнародних журналістських організацій – з проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні.

Лист від співробітників ЗМІ отримали: Міжнародна федерація журналістів, Міжнародний інститут преси, генсек ООН Антоніу Гутерреш, голова Європейської ради Шарль Мішель, глава Freedom House Майкл Абрамовіц, представник з питань ЗМІ в ОБСЄ Тереза Рібейро, тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, надзвичайний і повноважний посол Федеративної Республіки Німеччини Анка Фельдгузен, міністр закордонних справ Австрії Олександр Шалленберг, член Сенату Франції Жан-Луї Массон, міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес, міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо, федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде, заступник голови підкомітету з прав людини Європейського Парламенту у закордонних справах Ханна Неймана, міністр закордонних справ Бельгії Софі Уилмс.

Своєю чергою власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич зазначив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги та відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні.

"Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" – навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. Ні в одній цивілізованій країні світу такого трапитися не могло. Подібне безпрецедентне знищення свободи слова воістину жахає. Це вкотре доводить, що владі немає діла до законів і Конституції України, вони роблять виключно те, чого самі хочуть, не оглядаючись на юридичні норми", – сказав він.

Як повідомлялося, раніше на саміті Східного партнерства в Брюсселі підняли питання про позасудову розправу над опозиційними ЗМІ в Україні та зажадали від Володимира Зеленського скасувати безмежні санкції РНБО, якими заблокували мовлення трьох провідних інформаційних телевізійних каналів – "112 Україна", NewsOne і ZIK, а також незаконно закритого без рішення суду через годину після початку ефіру телеканалу "Перший Незалежний".

Як відомо, 2 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування трансляції всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися та створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne та ZIK. Але буквально за годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 120 969 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.