Німченко про незаконне переслідування Медведчука: Вже усьому світу зрозуміло, що Україна йде до диктатури

Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

Через незаконне політичне переслідування голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука сьогодні вже всьому світу стало зрозуміло, що Україна йде до диктатури, а її президент хоче стати сувереном. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив народний депутат від ОПЗЖ, суддя Конституційного суду України у відставці та кандидат юридичних наук Василь Німченко, коментуючи заяву міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.

"Йде питання про авторитет нашої держави, тому що дії президента - це не просто дії, це дзеркало нашої системи. І всі це бачать, і всі розуміють, про що йде мова. Якщо комусь на сьогодні ще не зрозуміло - ми заходимо у свої такі вже щільні шари атмосфери диктатури, якщо хочете, монарха. У нас уже президент стає сувереном. Не народ - суверен, а президент - суверен. Він вирішує за Конституційний суд, він вирішує за Верховний, він вирішує за РНБО, він вирішує за НАБУ і все інше", - зазначив політик.

При цьому Німченко наголосив, що він цілком згоден із позицією, яка надійшла від міністра іноземних справ Російської Федерації Сергія Лаврова.

"Ви знаєте, що були депутати, які приїжджали до України на зустріч з Віктором Володимировичем. Я хотів би сказати, що це вже не перший випадок. Ви пам’ятаєте, що і німецькі депутати, і французькі не можуть взагалі зрозуміти, як можуть так виношувати і концентрувати сили в особі президента, який перебрав на себе функції, по суті, судового органу, виконавчого органу. Через якісь ці структури, пункти яких надумані ним особисто, йдеться й про РНБО, про закриття каналів, про незаконне обмеження прав і свобод народного депутата України. Передбачувані, навмисно  вигадані, з порушенням всіх конституційних і кримінально-процесуальних норм", - додав він.

Як повідомлялося, днями міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія неодноразово піднімала перед Заходом питання незаконного переслідування в Україні голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

"Аналіз, який роблять спостерігачі за українським життям, загалом відзначають те, що він (президент України Володимир Зеленський, - ред.) веде війну і проти олігархів, прийнявши закон безпрецедентний, який дозволяє політичними рішеннями розбиратися з опонентами справа. І одночасно, опонентами зліва - Медведчуком. Ми, до речі, неодноразово зверталися до наших західних колег із проханням прокоментувати всі ці справи. А коментарі кумедні", - сказав Лавров.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 120 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.