Нового спікера Європейського парламенту обиратимуть 18 січня

Давид Сассолі. Фото EPA-EFE

Наразі функції голови Європарламенту тимчасово переходять до першого заступника голови євроінституту Роберта Метсоле

Сьогодні, 11 січня, у віці 65 років помер спікер Європейського парламенту Давид Сассолі. У вівторок, 18 січня, під час пленарної сесії у Страсбурзі відбудуться вибори нового голови. Про це повідомила пресслужба Європарламенту.

"Як і передбачалося спочатку, до раптової смерті Сассолі, вибори нового голови для другого терміну відбудуться 18 січня під час пленарної сесії у Страсбурзі", – йдеться у заяві пресслужби.

Наразі функції голови Європарламенту тимчасово переходять до першого заступника голови євроінституту Роберта Метсоле.

У понеділок, 10 січня, Давида Сассолі було госпіталізовано в італійському місті Авіано через важкі ускладнення, пов'язані з порушеннями роботи імунної системи. У вересні він також деякий час провів у лікарні через пневмонію, проте тоді тест на коронавірус, який він здав під час госпіталізації, виявився негативним.

Новини за темою: Праві партії Європарламенту можуть створити альянс, - ЗМІ

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Європейського парламенту Давид Сассолі розповів про те, що його пневмонія була викликана "хворобою легіонерів", але висловив сумнів, що міг заразитися в парламенті, попри нещодавню історію спалахів в установі.

"Хвороба легіонерів" у деяких випадках може призводити до смерті і переноситься краплями води у великих водопровідних системах.

Представник Сассолі сказав, що президент "ймовірно" підхопив хворобу в готелі приблизно в той час, коли він захворів у середині вересня, під час пленарного тижня парламенту у Страсбурзі. З того часу Сассолі не міг працювати.