Обговорили перемовини у Женеві і стримування РФ: Кулеба провів телефонну розмову з Блінкеном

МЗС України

Держсекретар підтвердив непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Ентоні Блінкен поділився з Дмитром Кулебою змістом обговорення між американською та російською делегаціями в Женеві 10 січня. Про це повідомляє пресцентр МЗС України.

Сторони узгодили подальші кроки України та США, зокрема з огляду на наступні дипломатичні контакти із Російською Федерацією в форматі Ради НАТО-Росія та Постійної ради ОБСЄ. Глави зовнішньополітичних відомств наголосили на взаємній відданості дипломатичному принципу "Жодних домовленостей щодо України без України".

Кулеба та Блінкен обговорили подальше втілення комплексного пакета стримування Росії від подальшої агресії, зокрема жорсткі економічні санкції проти РФ та практичне зміцнення обороноздатності Збройних Сил України.

Держсекретар підтвердив непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України. Глава МЗС висловив вдячність США за підтримку та відзначив єдність позицій Києва та Вашингтона на тлі російських погроз і ультиматумів.

Він підкреслив, що Україна продовжує активно працювати над консолідацією партнерів на тлі загрози подальшої російської агресії, а США залишаються безпековим партнером номер один нашої держави.

"Завдяки активній дипломатичній роботі Україна має потужну міжнародну підтримку. Серед наших партнерів зростає розуміння, що євроатлантичний простір буде в безпеці лише тоді, коли Україна буде в безпеці. Ми разом активно втілюємо цю безпекову формулу. Переговори в Женеві довели, що наша сила полягає в єдності та узгодженості позицій на тлі російських ультиматумів", - наголосив Кулеба.

Новини за темою: Загрожують міжнародному миру і безпеці: Кулеба назвав вимоги Путіна неправомірними

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що одна з цілей президента Росії Володимира Путіна - відновити у світі порядок, який існував при Радянському Союзі. У США вважають ці плани російського лідера неприйнятними.

Раніше міністр закордонних справ України провів телефонну розмову з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном за результатами міністерської зустрічі країн-членів НАТО. Сторони детально узгодили позиції України і США напередодні переговорів з РФ у різних форматах.

До того глава МЗС провів телефонну розмову з державною секретаркою із закордонних справ і справ співдружності націй та розвитку Великої Британії Ліз Трасс. Глави дипломатій скоординували позиції держав на тлі агресії РФ і майбутніх дипломатичних переговорів.