Обговорили ситуацію навколо України: Столтенберг зустрівся з головою Єврокомісії

Єнс Столтенберг і Урсула фон дер Ляєн

Twitter Jens Stoltenberg

Генсек зазначив, що Альянс продовжує координацію з Європейським союзом під час підготовки до зустрічі Ради НАТО-Росія

Генеральний секрктар НАТО Єнс Столтенберг зустрівся з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Сторони обговорили ситуацію навколо України і нарощення військової потужності РФ. Про це Столтенберг написав на своїй сторінці у Twitter.

"Ми обговорили російське військове нарощування навколо України та ускладнення для безпеки в Європі", - написав генсек НАТО.

Він зазначив, що Альянс продовжує координацію з Європейським союзом під час підготовки до зустрічі Ради НАТО-Росія.

Новини за темою: Маємо бути готові, що дипломатія зазнає невдачі, - Столтенберг про переговори з РФ

Нагадаємо, у понеділок, 10 січня, відбудеться засідання комісії Україна-НАТО. А зустріч Ради Росія-НАТО запланована на 12 січня у Брюсселі.

Раніше Путін заявив, що РФ пропонує розпочати предметні переговори про досягнення юридичних гарантій нерозширення НАТО на схід, зокрема, вступу України в Альянс. Він особливо наголосив, що маються на увазі правові, юридичні гарантії, а не усні домовленості.

Своєю чергою, генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Ризі заявив, що Росія не може впливати на розв'язання питання щодо членства України в Альянсі. Рішення про те, коли це станеться, ухвалюватимуть 30 союзників з НАТО та Україна, коли Україна "буде готова відповідати стандартам".

Пізніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало стратегічну пропозицію Росії до США і НАТО про гарантії взаємної безпеки. Вона містить в собі 12 пунктів.