Переговори між США та РФ будуть тристоронніми, Україну представлять Штати, - Мережко

Нардеп від "Слуга народу" Олександр Мережко фото - з відкритих джерел

За його словами, по суті, ці переговори США - Росія будуть тристоронніми

Для України критично важливо, щоб Сполучені Штати Америки захищали і представляли українські інтереси в переговорах з Росією. Про це у коментарі "РБК-Україна" заявив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко.

"Тут є елементи човникової дипломатії, але найголовніше, що США виступають адвокатом України. Штати чітко зробили заяву, що вони не збираються приймати якісь рішення в обхід України, а потім змушувати їх приймати.

По суті, ці переговори США - Росія будуть тристоронніми. Україна буде там представлена Сполученими Штатами, які будуть захищати наші інтереси і нашу позицію", - заявив він.

Новини за темою: У США заявили, що не вестимуть переговори з Росією без партнерів у Європі

Як повідомлялося раніше, президент Росії Володимир Путін заявив, що на початку 2022 року плануються переговори з "американськими партнерами" з питань безпеки у Женеві, при цьому "представники з обох боків призначені".

"Американські партнери нам говорять про те, що вони готові до початку цієї дискусії, цих переговорів (з питань безпеки, – ред.) на самому початку року у Женеві. Представників з обох боків призначено. Сподіваюся, що розвиток ситуації піде саме цим шляхом", – наголосив він.

Однак у Сполучених Штатах спростували заяву президента Росії Володимира Путіна про начебто досягнуту домовленість країн щодо проведення переговорів в Женеві наступного місяця.