Переговори щодо Донбасу зайшли в глухий кут, США можуть зіграти допоміжну роль, - Нуланд

Вікторія Нуланд Reuters

Також заступниця держсекретаря США закликала Росію та Україну погодити різдвяне перемир'я

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд на київському форумі заявила, що Сполучені Штати Америки можуть зіграти допоміжну роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі, оскільки переговорний процес зайшов у глухий кут. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Нуланд зазначила, що США давно підтримують Мінські угоди, хоча багато пунктів і не виконуються. Але основними вимогами залишаються виведення іноземних військ за межі України та проведення вільних незалежних виборів.

"Переговори зайшли в глухий кут, і обидві сторони роблять все для того, щоб мікроелементи затягували обговорення великих елементів. Чи хоче Путін дійсно повернути Донбас? Ми не знаємо, але ми віримо в це і думаємо, що США можуть зіграти допоміжну роль, як ми це робили раніше", - зазначила Нуланд.

Новини за темою: США готові приєднатися до переговорів щодо деокупації Криму і Донбасу, - Нуланд

За її словами, йдеться про формат переговорів, який йшов паралельно з нормандським.

"Ми не бачимо жодної альтернативи (Мінським угодам, - ред.). Треба починати щось робити, а не просто говорити про Мінські угоди. Це вимагає інтенсивної співпраці, політичної волі та громадської підтримки", - додала Нуланд.

Також заступниця держсекретаря США закликала Росію та Україну погодити різдвяне перемир'я.

"Ми бачимо, що наближаються різдвяні свята. Ми закликаємо і Москву, і Київ до співпраці й заходів, в першу чергу щодо припинення вогню в контексті різдвяних свят. Це був би гарний початок", - зазначила вона.

Раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з помічницею уповноваженого Держдепартаменту США у справах Європи та Євразії Вікторією Нуланд. Сторони порушили низку важливих питань, серед яких були переговори у "нормандському форматі".