Перший візит Борреля у зону конфлікту є частиною пакета стримування Росії, - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

Він включає політичний, економічний та безпековий рівні

Перший візит високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля на Донбас, запланований на 5 січня, теж є частиною пакета стримування Росії від подальшої агресії. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у коментарі "Укрінформу".

За його словами, в листопаді минулого року Україна запропонувала комплексний пакет стримування Росії від нової хвилі збройного конфлікту в Європі, який включає політичний, економічний та безпековий рівні.

"Наша з паном Боррелем поїздка на Донбас стане першим за всі роки російської агресії візитом високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки. Це теж треба розглядати як частину пакета стримування. Візит вчасний і є конкретним проявом підтримки України та солідарності з українцями, які мешкають у зоні бойових дій на Донбасі", - зазначив міністр.

Новини за темою: ЄС діятиме рішуче у разі нової агресії Росії проти України, - Боррель

При цьому він висловив подяку главі дипломатії ЄС за чіткі сигнали щодо агресивних дій Росії та її неприйнятних вимог, які високий представник ЄС озвучив у низці нещодавніх інтерв’ю.

"Євросоюз зайняв принципову публічну позицію на підтримку України та міжнародного права, і це важливий результат багатьох наших дипломатичних контактів минулого року", - наголосив Кулеба.

Також він зауважив, що наразі головним викликом для ЄС є досягнення консенсусу щодо пакета економічних санкцій проти Росії, необхідних для її стримування.

Новини за темою: Скоординували позиції на тлі агресії РФ: Кулеба провів розмову з главою МЗС Великої Британії

"Будемо говорити про це з моїм колегою", - запевнив глава МЗС України.

Коментуючи третій рівень комплексного пакета стримування - військові постачання Україні, Кулеба зазначив, що хоча ЄС не є безпековими альянсом, українській дипломатії і тут вдалося досягнути важливого результату - приєднати Україну до Європейського фонду миру та отримати 31 мільйон євро на посилення спроможностей нашого війська.

"Це конкретна допомога нашим Збройним силам. Сильна Україна - це не лише сильна армія, і тут ЄС може багато зробити. Тому на наших переговорах також ітиметься про дуже конкретні рішення, спрямовані на зміцнення безпеки України, підвищення добробуту українців, подальшу євроінтеграцію нашої держави", - підкреслив міністр.

На його думку, найкращою відповіддю Путіну було б ухвалення в ЄС позитивного політичного рішення щодо членства України в ЄС.

Новини за темою: Кулеба домовився з главою МЗС Чехії про спільні кроки задля стримування Росії

Як повідомлялося раніше, високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель протягом 4-6 січня перебуватиме з візитом в Україні на запрошення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Це буде вже третій його візит до нашої країни.

Зокрема, візит глави європейської дипломатії має на меті засвідчити підтримку нашої держави з боку ЄС на тлі агресивних дій незаконних збройних формувань.

Так, 5 січня Кулеба та Боррель відвідають лінію розмежування в Луганській області. Це буде перша поїздка високого представника ЄС на Донбас з моменту початку збройного конфлікту.