Пілецька: Через політичні ревнощі Зеленського чотири українки досі залишаються в ОРДЛО

Президент України Володимир Зеленський

Фото з відкритих джерел

Через політичні ревнощі президента України Володимира Зеленського в ОРДЛО досі залишаються чотири українки, про звільнення яких домовився голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук. Про це в ефірі телеканалу "UkrLive" заявила політолог Юлія Пілецька.

"Коспірологічність, заляканість, що виявляється, мало не вся політична система і всі політичні гравці готують так чи інакше якийсь заколот щодо президента. Тут виникла така велика стурбованість у мене, адже, виявляється, Петро Порошенко хитає ситуацію для того, щоб розхитати президентське крісло. Тепер вже Рінат Ахметов також готує заколот... Ми знаємо про арешт Віктора Медведчука і тут вже виглядає, а за що, насправді, знаходиться під арештом Віктор Медведчук, який виступає виключно як політичний опонент президента і ніякої спеціальної інформації про те, що він готує якимись правовими заходами переворот, зрив або ще щось, якісь сценарії, він виключно опонує в площі захисту конституційних прав і свобод людей", - висловилася Пілецька.

Також вона додала: "Щодо прав і свобод людей, це дискурс звільнення утримуваних осіб, коли Володимир Зеленський каже, що ось тут ми планували спецоперацію і для нас дорога кожне життя, проте в той же час ми згадуємо той ляпас всій країні і конкретним сім'ям, коли чотири жінки зверталися за допомогою і їх сім'ї, і був напрацьований механізм і механізм спецпереговорника, це світова практика, яким був Віктор Медведчук. Звільнити цих людей і вони вже б повернулися, і були адаптовані до нормального життя.

Просто з мотивів політичних ревнощів президент не пішов на це, далі пішли репресії проти каналів, далі пішли репресії проти самого Медведчука, як політичного опонента", - заявила Пілецька.

Нагадаємо, влада ОРДЛО ще на початку року готова була в односторонньому порядку повернути Україні чотирьох жінок, про звільнення яких домовився Віктор Медведчук. Наталія Стеценко, Наталія Савченко, Катерина Котенко та Світлана Довгаль кілька років перебувають у їхніх в'язницях за звинуваченням у шпигунстві. Ще 20 січня вони могли б бути вдома. Однак влада за фактом заблокувала цей процес, і жінки, частина з яких важко хворі, досі перебувають за гратами. З початку збройного конфлікту на Донбасі, завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 українці, а всього було звільнено політиком понад півтори тисячі українців.