Новини » Політика Читать эту новость на русском

"Північний потік - 2" ще точно півроку не працюватиме, - посол Німеччини в Україні

"Північний потік-2"

Фото з відкритих джерел

Посол запевнила, що у разі використання Росією газу як зброї Німеччина вживатиме відповідних заходів

"Північний потік-2" ще точно півроку не працюватиме. Тому пропозиція України Євросоюзу про додатковий транзит обсягом 55 млрд кубометрів газу за спеціальними умовами є хорошою і може бути реалізована. Про це повідомила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Це була хороша пропозиція України. Якщо ви уважно подивитеся, то йдеться лише про додаткові обсяги газу. Це не так легко, як ми думаємо, тому що газ перебуває в Росії, а не в Україні, пункт передачі газу - на вашому східному кордоні. Якщо Росія може видобувати більше газу і хоче більше постачати його, якщо у них є комерційний інтерес і вони це фізично можуть зробити - це хороша пропозиція, і я можу уявити собі, що вона буде реалізована", - сказала Фельдгузен.

Новини за темою: Україна після запуску "Північного потоку - 2" втрачатиме 1,2 млрд доларів щороку, - МВФ

За її словами, німецький федеральний регулятор відклав сертифікацію "Північного потоку-2" як незалежного оператора з транспортування газу, оскільки зрозумів, що спочатку потрібно зробити анбандлінг, і без цього не варто працювати далі. Вона наголосила, що це не було кроком з боку Німеччини у відповідь на шантаж Росії.

При цьому Фельдгузен запевнила, що у разі використання Росією газу як зброї Німеччина вживатиме відповідних заходів.

"Ми уважно спостерігаємо за ситуацією, і у разі використання Росією газу як зброї вживатимемо відповідних заходів", - повідомила посол.

Раніше повідомлялося, що запуск "Північного потоку-2" може відбутися навесні 2022 року. На терміни запуску російського газопроводу може вплинути рішення німецького регулятора про призупинення процесу сертифікації.