Події у Казахстані: МЗС України виступило із заявою

Фото з відкритих джерел

Україна офіційно засуджує насильство, яке призвело до масових жертв

Міністерство закордонних справ України випустило заяву у зв'язку із ситуацією в Казахстані. Текст заяви опубліковано на сайті Міністерства.

"Міністерство закордонних справ України уважно стежить за розвитком ситуації в Республіці Казахстан. Засуджуємо насильство, що спалахнуло в низці казахстанських міст і призвело до численних жертв. Висловлюємо співчуття у зв'язку із загибеллю казахстанців, з якими українців пов'язують багаторічні зв'язки дружби і взаємної поваги", - йдеться в заяві.

МЗС зазначає, що в критичний для народу Казахстану час важливо вжити максимальних заходів для деескалації ситуації і відмови від подальшого насильства, гарантувати дотримання прав людини, забезпечити відновлення об'єктів критичної інфраструктури і систем зв'язку.

Крім того, українська сторона взяла до уваги розгортання на території Казахстану військових сил ОДКБ з домінуванням російського контингенту.

"Іноземні війська повинні поважати незалежність, суверенітет і національне законодавство Казахстану і міжнародне право, а їх перебування не має виходити за рамки задекларованого обмеженого терміну", - йдеться в заяві.

Новини за темою: Кількість затриманих під час протестів у Казахстані сягнула майже 8 тисяч

Нагадаємо, раніше президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ініціював проведення засідання Ради колективної безпеки ОДКБ.

Сьогодні зранку, 10 січня, переговори почалися у форматі відеоконференції. До сесії приєдналися президент РФ Володимир Путін, генсекретар ОДКБ Станіслав Зась, глава Кабміну Киргизії Акилбек Жапаров і Олександр Лукашенко.