Попенко: Зеленський вже майже пів року не підписує закон про військових злочинців, бо може втратити виборців

Олег Попенко Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський вже майже пів року не підписує проєкт закону №2689 про військових злочинців, тому що норми, які цим документом впроваджуються, можуть відвернути від нього частину виборців, які симпатизують об'єднанням типу батальйону МВС "Торнадо". Таку думку в ефірі UkrLive висловив голова комітету з ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської Ради при КМДА Олег Попенко.

"Це все вибори. Все, що робиться в Україні - прямо або опосередковано стосується виборів. Чому? Тому що ми самі з вами розуміємо, що під час війни порушуються закони і з однієї, і з іншої сторони. Це війна. І там ми знаємо випадки щодо всіх цих бригад "Торнадо", величезної кількості зброї, яка була в них на руках. І тут питання стоїть: чи повинні залучати цих людей, порушувати кримінальні справи або ні? Тому що, ви розумієте, це величезний пласт людей, які об'єднуються навколо цих "Торнадо", там є нормальні люди, є погані, але принципово вони всі є виборцями", - зазначив він.

При цьому експерт уточнив, що навіть якщо закон починає діяти з того моменту, як його підписано, тобто всі ці історії, що мали місце у 2014-2015 рр. не підпадають під його юрисдикцію, усе одно нині багато людей перебувають у в'язниці і у судах є різні справи.

"Зараз розглядає прямо суд Семенченка того самого - розглядається кримінальна справа і під судом же він перебуває. Тому він також може потрапити (під дію закону, - ред.). Там дуже багато було речей в ті 2014-2015 рр., які мало хто знає навіть. І якщо це буде піднято, то багато чого, багато політиків не захочуть про це навіть говорити і думати. Тому тут десь по критиці питання, не показати правду і тут головне, щоб законопроєкт відповідав реаліям, а не те, що тут ми кажемо "так", а в іншій стороні ми кажемо - "ні". Це дуже важливо", - наголосив Попенко.

Новини за темою: Кушнір: Зеленський вже майже пів року не підписує закон про військових злочинців. Єрмак забув його принести?

Як повідомлялося, 22 листопада президент Володимир Зеленський мав підписати або ветувати ухвалений Верховною Радою законопроєкт №2689 про військових злочинців. Втім, цього не сталося, а сам Офіс президента так і не відповів на запит "Радіо Свобода", надісланий ще у вересні, про те, чому документ "зник" після голосування у парламенті.