Прокуратура підозрює колишнього полковника міліції в Криму у державній зраді

Прокуратура Автономної Республіки Крим. Фото: radiosvoboda.org

За цією статтею йому загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі

Колишньому полковнику міліції в Криму, який залишився працювати на російську адміністрацію півострова, прокуратура повідомила про підозру в державній зраді. За інформацією прокуратури, мова йде про Грицая Валерія Миколайовича. На посаду його призначили в лютому 2012 року, а 2013 року надали спеціальне звання полковника міліції. Про це повідомляється на сторінці прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополь у Facebook.

Повідомляється, що ексначальника відділу громадської безпеки Головного управління Міністерства внутрішніх справ в АР Крим підозрюють у скоєнні державної зради.  Згідно з версією слідства, з моменту анексії півострова Росією, підозрюваний перейшов працювати до так званого "Міністерства внутрішніх справ республіки Крим", яке згодом увійшло до складу російського МВС. 

Зазначається, що Валерій Грицай обійняв посаду "начальника управління організації охорони громадського порядку і взаємодії з органами виконавчої влади суб’єктів РФ і органів місцевого самоврядування". 

Прокурори доводять, що Грицай зрадив присязі захищати Конституцію України та її громадян та сприяв на своїй посаді окупації Кримського півострова. За статтею про державну зраду йому загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі.

Новини за темою: КАС повернув скаргу Януковича і справу про держзраду до суду першої інстанції

Нагадаємо, що 17 грудня для встановлення усіх обставин кримінального провадження щодо злочинної схеми постачання вугілля з тимчасово непідконтрольних українському уряду територій працівники Державного бюро розслідувань поблизу Верховної Ради намагалися вручити повістку про виклик Петру Порошенку, однак він проігнорував правоохоронців та поїхав у невідомому напрямку.

Відомо, що провадження розслідується за ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної організації) Кримінального кодексу України.

А 20 грудня Порошенку оголосили підозру у державній зраді у справі щодо постачання вугілля з ОРДЛО у 2014-2015 роках.

Того ж дня, п'ятого президента України повторно викликали до Державного бюро розслідувань. Наразі експрезидент перебуває за межами України.