Протести у Казахстані: За добу в Алмати затримали 1700 осіб

Фото з відкритих джерел

Згідно з даними комендатури міста, силовики вилучили 36 одиниць вогнепальної зброї та близько півтори тисячі боєприпасів

За добу у казахстанському місті Алмати затримали близько 1700 людей. Усі вони були учасниками протестів. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Згідно з даними комендатури міста, силовики вилучили 36 одиниць вогнепальної зброї та близько півтори тисячі боєприпасів.

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести у всій країні. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Люди вимагали відставки уряду.

Новини за темою: У Казахстані аеропорт "Алмати" буде закритий до закінчення НС

У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину.

5 січня у Казахстані протестувальники захопили аеропорт міста Алмати. Однак, через кілька годин влада казахстанського міста Алмати заявила про звільнення аеропорту від захоплення протестувальниками.

А вчора, 11 січня, посольство України в Казахстані повідомило, що у Казахстані заявили про готовність до відкриття аеропорту "Алмати", однак точна дата не називалася.