Пшенична: Агресія до влади зростає, санкціями вона забиває цвях у те, що стане її покаранням

Фото з відкритих джерел

Люди, які дійсно дивилися наші канали, все українське суспільство розуміє, що чим більше їм забороняють, тим більше у них відторгнення до влади. Про це під час мітингу журналістів п'яти незаконно закритих каналів заявила ведуча UkrLive Анастасія Пшенична.

Пшенична дала коментар щодо санкцій влади, прокоментувавши "подарунок, який нам влада зробила під Новий рік".

"Вони сподівалися, що на Новий рік люди менше будуть приділяти уваги закриттю каналів, але це не так. Люди, які дійсно дивилися наші канали, все українське суспільство розуміє, що чим більше їм забороняють, тим більше у них відторгнення до влади. Агресія до влади зростає, цими діями, кожними санкціями влада забиває маленький цвях у те, що стане її покаранням. Міжнародне співтовариство не сліпе, ми знаємо, що нас підтримують і європейські колеги, і партнери. Для європейських депутатів, європейських політиків те, що відбувається зараз в Україні, не нормально. Рано чи пізно вони знайдуть впливові інструменти, як надавити на нашу владу. Я сподіваюся, що в новому році дії, які зроблять для української влади, будуть знайдені, тому що далі так не може бути", - говорить ведуча.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення - це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. 

У свою чергу голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого й остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади - вся Україна.

В "Опозиційній платформі - За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів" 112 Україна", NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок-журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" є ознакою інформаційного рейдерства й узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" звернулися з відкритим листом до світової спільноти - європейських політиків, чиновників і міжнародних журналістських організацій - з проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні. Світовій спільноті нагадали і про те, що "112 Україна", NEWSONE і ZIK, "UkrLive" і "Перший Незалежний" не єдині жертви чинного режиму Зеленського. Адже влада всіма способами намагається впливати на роботу державного телеканалу "ДОМ", суспільного мовника "UA:Перший", телеканалів "НАШ", "Еспресо", "Прямий", "Україна" та "Україна 24", інтернет-видань "Страна.uа" і "Шарий.net".