Путін чекає від України звільнення Медведчука, припинення репресій щодо російської мови і людей, які намагаються його захистити, - політолог

Михайло Погребинський

ZIK.UA

Президент Росії Володимир Путін чекає від української влади припинення переслідування і звільнення голови політради партії ОПЗЖ, народного депутата Віктора Медведчука, а також припинення репресій щодо російської мови і людей, які намагаються його захистити.

Таку думку висловив політолог, директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребінський у коментарі "РЕН ТВ".

За його словами, заяви російського лідера щодо українського порядку денного не стали жорсткішими, але ці питання "напрошувалися". 

"Справедливе рішення в очах Путіна буде тоді, коли керівництво України скаже: ми хочемо в Європу, але ми будемо нейтральною державою, ми не будемо представляти для вас загрозу, тому ми будемо згортати всі військові співпраці з країнами НАТО, не будемо розміщувати і так далі. Більш того, ми припинимо політику знущань над російськомовним населенням. Ми припинимо репресії стосовно російської мови, людей, які намагаються захищати, випустимо Медведчука і так далі. Ось ці всі питання, я відчуваю, у нього в підкірці існують... Стільки, скільки Путін буде президентом, він буде ставити собі за мету вирішити цю проблему. Він це називає - запобігти створенню на території колишніх російських земель "анти-Росії"", - сказав, зокрема, Погребінський.

Раніше політолог Василь Вакаров в інтерв'ю виданню "Україна.ру" висловив думку, що президент Росії Володимир Путін змінить своє ставлення до київської влади у тому випадку, якщо його український колега Володимир Зеленський припинить переслідування голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

"Коли в Україні почався процес проти Медведчука, то в російському істеблішменті, можливо, що і в оточенні Путіна, або навіть сам особисто Путін це розцінив як те, що Медведчук є таким собі заручником. Я припускаю, що атака на Медведчука - це особиста образа Володимира Путіна. І якщо Зеленський відступить від цього і дасть команду звільнити Медведчука, і навпаки вони разом прилетять, то від цього може бути користь. Як кажуть, "ти прилетів до мене з моїм другом". Швидше за все, у Володимира Путіна буде зовсім інше ставлення до Зеленського", - зазначив Вакаров.