Путін готовий до наступу на Україну, але невідомо, чи ухвалив він вже рішення, - Блінкен

Ентоні Блінкен

Політик відзначив спроби Росії дестабілізувати ситуацію в Україні зсередини, і її готовність почати широкомасштабну військову операцію

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен заявив, що президент Російської Федерації Володимир Путін готовий до наступу на Україну, однак невідомо, чи прийняв він вже рішення. Про це він повідомив під час пресконференції, яку транслювала пресслужба Держдепратаменту.

Як зазначається, політик відзначив спроби Росії дестабілізувати ситуацію в Україні зсередини, і її готовність почати широкомасштабну військову операцію.

"Москва вже використовувала аналогічний сценарій у 2014 році, окупувавши Крим і розв'язавши війну на Донбасі. Ми не знаємо, чи прийняв президент Путін рішення про вторгнення (в Україну, - ред.). Але ми дійсно знаємо, що він здатний почати кампанію в найкоротші терміни, якщо так вирішить", - наголосив Блінкен.

Попри невпевненість у намірах російського лідера щодо України та відсутність дати можливого наступу, США і союзники повинні бути готові до будь-якого варіанту розвитку подій, додав держсекретар.

Новини за темою: Можливий наступ Росії: У Держдепі пообіцяли санкції, від яких раніше утримувалися

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що загрозу вторгнення Росії в Україну не можна вважати блефом. Він підкреслив, що будь-які подальші агресивні дії РФ матимуть серйозні наслідки.