Ракети Javelin та 122-мм гаубиці: Естонія розглядає передачу Україні летальної зброї

Для ухвалення остаточного рішення необхідно отримати дозвіл від США, Фінляндії та Німеччини

Американський ПТРК Javelin фото з відкритих джерел

Міноборони Естонії розглядає можливість надати Україні протитанкове озброєння, ракети Javelin та 122-міліметрові гаубиці. Для ухвалення остаточного рішення необхідно отримати дозвіл від США, країни виробництва ракет, від Фінляндії, Німеччини, колишніх власників гаубиць. Про це повідомляє ERR.

"В принципі, Естонія ухвалила у Міністерстві оборони рішення, що ми хочемо підтримати Україну озброєнням та боєприпасами у нинішній складній ситуації з безпекою… Наразі розглядаємо можливості поставки ракет Javelin для протитанкових ракетних систем, також плануємо надати 122-мм гаубиці та боєприпаси до них", – сказав Пеетер Куймет, начальник відділу міжнародного співробітництва Міністерства оборони.

Водночас він пояснив, що надавати допомогу летальною зброєю непросто. Перед тим, як поставити ракети Javelin, потрібно отримати дозвіл від США як виробників.

Новини за темою: Президент Естонії анонсував візит до України на початку 2022 року

"Щодо гаубиць, ми отримали їх із Фінляндії, яка, у свою чергу, отримала їх з Німеччини. Ми повинні отримати згоду Німеччини та Фінляндії на передачу зброї", - сказав Куймет.

Він уточнив, що Естонія постійно закуповує ракети Javelin, тому з якогось моменту "деякі комплекти почнуть, так би мовити, непомітно старіти". Термін придатності ракети Javelin становить трохи більше десяти років. Після цього ракету слід роззброїти або витратити гроші на її оновлення.

Куймет сказав, що якщо не віддати ракети зараз, вони найближчими роками будуть використовуватися для тренувань.

Нагадаємо, Повітряні сили України отримають у січні наступного року від уряду Німеччини мобільний польовий госпіталь.