Ренат Кузьмін: Чергове продовження домашнього арешту Медведчуку - яскрава демонстрація того, що українські суди підпорядковуються Банковій, а не закону

ОПЗЖ

Печерський районний суд міста Києва продовжив до 10 місяців запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку. Про це повідомив народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін у своєму Telegram.

Як підкреслив парламентарій, при винесенні рішення суддя Олег Білоцерківець проігнорував той факт, що відповідно до законодавства України максимальний термін домашнього арешту не може перевищувати пів року.

"Суддя Печерського суду м. Києва Білоцерківець щойно продовжив Медведчуку домашній арешт до 10 місяців при тому, що за законом максимальний термін домашнього арешту не може перевищувати 6 місяців", – написав Кузьмін у своєму Telegram.

За словами нардепа, суддя повинен був або відмовити в продовженні терміну домашнього арешту, або взяти самовідвід.

"Як думаєте, він це зробив тому, що є заступником голови суду і боїться втратити "хлібну" посаду, або тому, що його син працює в ДБР, яке за наказом Банкової фабрикує справу Медведчука? Білоцерківець повинен був якщо вже не відмовити в продовженні терміну домашнього арешту, то хоча б взяти самовідвід і особисто не розглядати цю шиту білими нитками справу", – переконаний Ренат Кузьмін.

Також парламентарій зазначив, що і саме засідання проводилося з порушеннями, на які суд не звернув жодної уваги.

"До речі, прокурори Генпрокуратури в цей ганебний судовий процес не з'явилися, а послали замість себе підлеглих з районної прокуратури. Що так само є незаконним. Але не для Білоцерківця. Білоцерківець справу розглянув і арешт Медведчуку незаконно продовжив. Сподіваюся, після неминучої зміни влади ми обов'язково побачимо всіх цих суддів, прокурорів і ДБРовців на лаві підсудних", – констатував Ренат Кузьмін.