Резніков назвав фактори, які можуть знизити загрозу вторгнення РФ в Україну

Олексій Резніков

Фото з відкритих джерел

За словами глави оборонного відомства, нинішня ситуація схожа на весняне стягування російських військ до кордонів України

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що знизити можливість вторгнення Росії в Україну можуть декілька факторів. Ці фактори глава оборонного відомства назвав в інтерв'ю ArmyInform.

"Росіяни уважно стежать за всім. Якщо українське суспільство не втрачає голови, якщо іноземні партнери доповнюють заяви конкретними діями, то ймовірність ескалації знижується", - заявив міністр.

За його словами, весняне стягування російських військ до кордонів України було тиском і блефом РФ перед США, щоб досягти переговорів президентів.

"До речі, надзвичайно важливо, що українське суспільство не піддалося паніці. Якби у Кремлі побачили, що нас "качає", могли б і спробувати вторгнутися. А демонстративна ескалація - це свідчення того, що на переговорах у нинішньому форматі, коли Росія намагається грати роль "посередника" між Україною та своїми маріонетками, у Кремля нічого не виходить. Тому він починає трясти зброєю", - сказав Резніков.

Глава Міноборони зазначив, що нинішня ситуація схожа на весняну.

"Росія намагається створити для себе спектр можливостей та сприятливий ґрунт, у тому числі для військового сценарію. Найкоротший шлях для цього - хаос в Україні, внутрішня дестабілізація, паніка, зневіра. Звідси інформаційні вкидання, звідси спроби використати рух противників вакцинації проти COVID-19 тощо", - сказав він.

Новини за темою: Москва загрозою вторгнення в Україну перевіряє реакцію Заходу, - МЗС Польщі

Нагадаємо, раніше американські видання Washington Post і Politico оприлюднили матеріали, які свідчать про стягування російських військ до кордону України. Про що йшлося у публікаціях ЗМІ - читайте в нашому матеріалі.

Міністр оборони США Ллойд Остін підтвердив готовність допомогти Україні захиститися у разі вторгнення Російської Федерації

Також глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що на тлі загрози вторгнення РФ Європейський Союз прийме сторону України навіть у найгіршому випадку.