РФ вимагає від США "залізобетонні гарантії", що Україна не вступить у НАТО, - Рябков

Заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков

Інтерфакс

За його словами, це питання національної безпеки Росії

Росія вимагає залізобетонних гарантій від Сполучених Штатів, що Україна і Грузія ніколи не стануть членами Північноатлантичного альянсу (НАТО). Про це повідомив заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков під час брифінгу.

"Ми підкреслюємо, що для нас це абсолютно обов'язково - упевнитися, що Україна ніколи не стане членом НАТО. Ми хотіли б, щоб на мадридському саміті НАТО формула, прийнята Бухарестським самітом у 2008 році, була би відкликана і замінена на таке: "Україна і Грузія ніколи не стануть членами Північноатлантичного альянсу", - зазначив він.

При цьому Рябков наголосив, що РФ набридли "порожні розмови, напівобіцянки, неправильні тлумачення".

"Ми не довіряємо іншій стороні. Нам необхідні залізобетонні, юридично значущі гарантії, не обіцянки, а саме гарантії, зі словами "повинні", "зобов'язані", ніколи не ставати членами НАТО. Це питання національної безпеки Росії", - додав замголови МЗС Росії.

Новини за темою: У НАТО заявили, що "гарантії безпеки" від Росії суперечать принципам та цінностям Альянсу

Нагадаємо, що сьогодні у Женеві розпочалися переговори представників США та РФ про так звані гарантії безпеки.

Також глава російської делегації Сергій Рябков заявив, що Російська Федерація не піде на компроміси під час переговорів зі США в Женеві щодо так званих гарантій безпеки - до них мають готуватися американські партнери.