Ряд іноземних сайтів: Медведчук назвав спосіб виходу з енергетичної кризи в Україні

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук

Фото з відкритих джерел

Україні необхідно разом з Європейським Союзом (ЄС) і Росією створити газовий консорціум для безперебійного транзиту блакитного палива з Російської Федерації. Про це заявив глава політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук, повідомляють ряд іноземних сайтів, зокрема, англомовні новинні сайти Scooptrade, Pledge Times і Oopstop.

Політик додав, що для збереження газотранспортної системи (ГТС) України і запобігання катастрофи в енергетичній сфері українській владі необхідно припинити "політичні спекуляції" на тему газу і діяти в інтересах громадян.

Медведчук підкреслив, що для безперебійних поставок газу "за реальною ціною, без переплат європейським посередникам" необхідно почати переговори про постачання російського блакитного палива.

"Заради безперебійного прокачування російського блакитного палива по українському трубопроводу (це зберегло б газотранспортну систему України і забезпечило її майбутнє) нам необхідно предметно підійти до теми створення тристороннього газотранспортного консорціуму, яка вже обговорювалася вже багато років. Консорціум за участю, крім України, з одного боку Російської Федерації, яка може виступати гарантом і забезпечувати безперебійне прокачування блакитного палива через територію України, а з іншого боку Європейського Союзу, в якому знаходяться споживачі російського газу, що проходить транзитом через Україну", - цитують видання Медведчука.

Раніше повідомлялося, що підземні сховища (ПСГ) України заповнені на 43% менше, ніж на аналогічну дату роком раніше, запаси природного газу станом на 1 січня становлять 13,517 млрд кубометрів. 

Колишній міністр внутрішніх справ України генерал-полковник Анатолій Могильов заявив про жахливі перспективи для своєї країни через помилки Києва. Могильов нагадав в ефірі телеканалу UkrLive, що через високі ціни на газ у державі закривають велику кількість хлібопекарень, підприємств металургії та хімії. Це, своєю чергою, провокує зростання безробіття.

Нагадаємо, раніше Медведчук заявляв, що через непрофесійні дії української влади в особі президента Володимира Зеленського, Україна в 2022 році може зіткнутися з колосальним спадом економіки, а також з результатом дії регуляторних заходів, що руйнують малий і середній бізнес.