Розмова Байдена і Зеленського тривала півтори години: В ОП повідомили подробиці дипломатичних перемовин

Фото з відкритих джерел

Ключовою темою перемовин була ситуація на сході та на кордонах України

Президент України Володимир Зеленський провів третю за останній час телефонну розмову з президентом США Джозефом Байденом, яка тривала понад півтори години. В Офісі президента повідомили основні теми дипломатичних перемовин.

Як повідомляється, ключовою темою переговорів була ситуація на сході та на кордонах України. Володимир Зеленський привітав активну роль США у її врегулюванні, відзначивши важливість запланованих на січень 2022 року міжнародно-правових заходів.

"Високо ціную підтримку Сполученими Штатами нашої пропозиції провести найближчими днями засідання Комісії Україна – НАТО", – заявив Володимир Зеленський.

Він висловив подяку за підтримку президентом США принципу "нічого про Україну без України", а також за готовність американської сторони вжити рішучих заходів у разі здійснення Росією агресії проти України.

Сторони обговорили кроки, які робить Україна в межах Мінського та Нормандського форматів, і наголосили на важливості подальших дипломатичних зусиль.

"Сьогодні йдеться про майбутнє не лише України, а і європейської безпеки та світового порядку, заснованого на правилах та демократичних цінностях", – зауважив Володимир Зеленський.

Лідери двох держав також обговорили економічні й енергетичні безпекові виклики. Президент України поінформував Джозефа Байдена про поступ економічних реформ у нашій країні та заходи, яких вживають з метою зміцнення стабільності та деолігархізації.

Під час розмови вкотре було підтверджено незмінну підтримку з боку Сполучених Штатів суверенітету й територіальної цілісності України та її євроінтеграційних прагнень.

Новини за темою: Стало відомо, коли Байден зателефонує Зеленському

Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Джозеф Байден під час телефонної розмови закликав президента Росії Володимира Путіна до деескалації ситуації довкола України, пригрозивши наслідками у разі вторгнення.