Новини » Політика Читать эту новость на русском

Шмигаль заявив, що за підготовкою до держперевороту в Україні стоїть Росія

Денис Шмигаль

Фото з відкритих джерел

Державний переворот в Україні планувався з метою повалення прозахідного уряду

Державний переворот в Україні планувався з метою повалення прозахідного уряду. За підготовкою до перевороту стоїть Росія. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє Reuters.

"У нас є секретні дані, які свідчать про особливі наміри (розпалити переворот, - ред.) ... Вони (Росія, - ред.) щось готують", - сказав Денис Шмигаль.

Він додав, що "зовнішні сили" намагаються вплинути на політичну опозицію всередині країни, аби розпалити народне повстання.

"В українському суспільстві немає революційних настроїв. Ми розуміємо, що був вплив ззовні, щоб посилити протести в Києві, зробити їх сильнішими. Наша секретна служба проводить спеціальне розслідування", - додав Шмигаль.

Він переконаний, що нарощування російських військ на українському кордоні є частиною широких зусиль РФ, спрямованих на те, щоб запобігти вступу України до ЄС.

Новини за темою: "Сюрприз" в Раді і протест за тисячу гривень. Що відомо про можливий держпереворот в Україні і як йому готуються протистояти

Нагадаємо, 26 листопада, президент Володимир Зеленський під час прес-марафону заявив, що в Україні готують державний переворот, який може відбутися вже 1-го грудня. Він зазначив, що у війну проти України планують втягнути бізнесмена Ріната Ахметова.

Своєю чергою, Ахметов заявив, що інформація Зеленського про втягування його в державний переворот - це неправда. Бізнесмен обурився словами президента.

Згодом Служба безпеки України розпочала розслідування щодо підготовки державного перевороту.