Скоординували позиції на тлі агресії РФ: Кулеба провів розмову з главою МЗС Великої Британії

МЗС України

Ліз Трасс запевнила в непохитній підтримці Британією України в протидії російській збройній агресії, наголосила на відданості принципу "жодних рішень про Україну без України"

Глава МЗС України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з державною секретаркою із закордонних справ і справ співдружності націй та розвитку Великої Британії Ліз Трасс. Глави дипломатій скоординували позиції держав на тлі агресії РФ і майбутніх дипломатичних переговорів. Про це повідомляє пресцентр Міністерства закордонних справ України.

"Разом ми впевнено рухаємося до втілення запропонованого Україною в листопаді комплексного пакета стримування Росії від нової хвилі війни в Європі. Пакет стримування включає політичний, економічний та безпековий рівні. Вдячний Великій Британії за лідерську роль в цьому процесі", – заявив Кулеба. 

При цьому Ліз Трасс запевнила в непохитній підтримці України в протидії російській збройній агресії, наголосила на відданості принципу "жодних рішень про Україну без України". 

Також вона поінформувала про підходи Лондона до переговорів Росія-НАТО та консультацій з ЄС щодо нових жорстких санкцій задля стримування Росії від подальшої агресії. Крім того, сторони обговорили підготовку саміту НАТО в Мадриді в червні. 

Новини за темою: Кулеба озвучив єдину ефективну стратегію, яка змусить Росію піти на деескалацію

Раніше президент США Джо Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, де ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати, їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь у разі подальшого вторгнення Росії в Україну.

Також президент Сполучених Штатів під час телефонної розмови закликав президента Росії Володимира Путіна до деескалації ситуації довкола України, пригрозивши наслідками у разі вторгнення.

Нагадаємо, 7 грудня, лідери Великої Британії, Італії, США, Франції та Німеччини обговорили відносини між Україною та Російською Федерацією та виступили за відновлення переговорів у "нормандському форматі". Відповідне рішення було прийнято через напруженість у відносинах між Росією та Україною.