США готують "дуже болючі санкції" проти Росії, - Нуланд

Вікторія Нуланд Reuters

Санкції проти Росії можуть вводитися за вже відпрацьованим сценарієм

У разі подальшої російської ескалації Штати спільно із європейськими союзниками готують пакет "дуже болючих" санкцій. Про це повідомила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд під час брифінгу.

"Ми дуже впевнені в консультаціях, які ми проводимо з нашими союзниками та партнерами. Ми працюємо над цим близько двох з половиною місяців на всіх рівнях – починаючи від президента. Сполучені Штати можуть вжити свій набір заходів, Європа та інші союзники можуть зробити паралельні кроки, які будуть трохи інакшими, але також болючими для Росії", - сказала вона.

За її словами, США і Європа мають спільне розуміння того, яких фінансових санкцій треба буде вжити проти Росії. Крім того, обговорюються експортні обмеження, "які матимуть болючий вплив на Росію".

Заступниця держсекретаря також підкреслила, що санкції проти Росії можуть вводитися за вже відпрацьованим сценарієм.

Вона знову наголосила, що у Вашингтоні впевнені в домовленостях з європейськими союзниками стосовно "дуже болючого (для Росії, – ред.) пакета" санкцій.

Новини за темою: У НАТО заявили, що "гарантії безпеки" від Росії суперечать принципам та цінностям Альянсу

Нагадаємо, що вчора у Женеві розпочалися переговори представників США та РФ про так звані гарантії безпеки.

Також глава російської делегації Сергій Рябков заявив, що Російська Федерація не піде на компроміси під час переговорів зі США в Женеві щодо так званих гарантій безпеки - до них мають готуватися американські партнери.

А заступниця держсекретаря США Венді Шерман наголосила, що сигналом до деескалації ситуації на кордоні України стане відведення російських військ на місця їх дислокації.