США обговорили постачання газу в Євросоюз у разі вторгнення РФ в Україну, - Reuters

Європі не вистачає газу Фото з відкритих джерел

Компанії повідомили представникам Держдепу, що глобальні поставки газу обмежені, і що доступного газу мало, щоб замінити великі обсяги з Росії

На тлі стурбованості через те, що Росія готується до можливого військового нападу на Україну, представники Держдепартаменту США звернулися до енергетичних компаній із запитом, чи зможуть вони в разі потреби забезпечити додаткові постачання газу. Про це із посиланням на власні джерела повідомляє Reuters.

"Європейський Союз залежить від Росії приблизно на третину своїх поставок газу, і санкції США через будь-який конфлікт можуть порушити це постачання. Будь-які перебої в постачанні російського газу до Європи посилили б енергетичну кризу, спричинену дефіцитом палива", - йдеться в повідомленні.

Компанії повідомили американським урядовцям, що глобальні поставки газу обмежені, і що доступного газу мало, щоб замінити великі обсяги з Росії.

Як зазначає видання, обговорення Держдепу з енергетичними компаніями вів старший радник з енергетичної безпеки Амос Хохштейн. Співрозмовник видання зазначив, що при цьому Держдепартамент не просив компанії нарощувати виробництво.

"Ми обговорили низку непередбачених ситуацій і обговорили спільні дії з нашими партнерами та союзниками", - повідомив він.

Новини за темою: Експорт й ключові інститути: США погрожують РФ санкціями у разі вторгнення в Україну

За інформацією інших джерел, у Держдепі не лише запитали в компаній, які вони мають можливості для збільшення поставок, але і чи є у них можливість збільшити експорт і в разі необхідності відкласти технічне обслуговування на газових родовищах.

До яких саме компаній звернулися представники Держдепу, наразі невідомо. Royal Dutch Shell, ConocoPhillips і Exxon відмовилися від коментарів. Chevron Corp, Total, Equinor і Qatar Energy не відразу відповіли на запит про коментар. Але одне з джерел повідомило, що "його компанію запитали, чи має вона можливість відкласти технічне обслуговування на газових родовищах у разі необхідності".

Прессекретар Ради національної безпеки США не коментував перемовин з енергетичними компаніями, але підтвердив, що планування на випадок надзвичайних ситуацій триває.

"Оцінка потенційних побічних ефектів і пошук шляхів їх зменшення - це належне управління та стандартна практика", - сказав речник.

Раніше повідомлялося, що Сенат США оприлюднив законопроєкт про жорсткі санкції проти Росії, які можуть торкнутися, зокрема, президента РФ Володимира Путіна і його найближчого оточення. Обмеження введуть у разі нового вторгнення російських військ в Україну.