США протягом доби оприлюднять дані розвідки про плани РФ щодо України

Джейк Салліван Фото з відкритих джерел

Радник президента США вкотре наголосив, що Штати виступають за дипломатичне вирішення кризи

Сполучені Штати найближчої доби оприлюднять дані розвідки про плани Росії щодо України. Про це радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив 13 січня на брифінгу.

За його словами, йдеться про можливу фабрикацію Москвою підстав для звинувачення України в "підготовці неминучої атаки на російські сили на сході України".

"Наша розвідувальна спільнота зібрала інформацію… про те, що Росія закладає основу, щоб мати можливість сфабрикувати привід для вторгнення, в тому числі шляхом диверсій та інформаційних операцій, звинувачуючи Україну в підготовці нападу на російські війська у східній Україні. Ми бачили це у 2014 році. Вони знову готують такий сценарій. І ми матимемо, адміністрація матиме додаткову інформацію про те, що ми бачимо це як потенційний привід, і поділимося з пресою протягом наступних 24 годин", - повідомив Салліван.

Радник президента США вкотре наголосив, що Штати виступають за дипломатичне вирішення кризи, але в разі продовження агресії Росії готові відповісти.

Новини за темою: США кваплять Євросоюз із підготовкою нових санкцій проти Росії, - Bloomberg

У Російській Федерації проводиться раптова перевірка бойової готовності військ Східного військового округу. Особливу увагу в рамках перевірки бойової готовності у СВО буде приділено можливості перевезення військ у встановлені терміни.