США пригрозили Росії "гучними розбірками" в ООН в разі нападу на Україну, – FP

ООН

Фото з відкритих джерел

Адміністрація Джо Байдена прагне вбити клин між РФ та Китаєм

Сполучені Штати планують гучні публічні розбірки з Росією в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй у разі вторгнення в Україну. Про це повідомив Foreign Policy.

Як зазначається, адміністрація Джо Байдена прагне скористатися ООН, щоб підкреслити дипломатичну ізоляцію Росії і, по можливості, вбити клин між Росією і її союзником, Китаєм, який був одним з прихильників захисту територіального суверенітету країн-членів ООН.

"Ця спроба стане для посла США в ООН Лінди Томас-Грінфілд серйозним випробуванням її навичок ведення дебатів, оскільки їй належить зустрітися віч-на-віч з послом Росії Василем Небензею", – йдеться в повідомленні.

За словами високопоставленого американського чиновника, США вже інформують ключових союзників в Європі і в Раді Безпеки ООН про військову діяльність Росії і готуються до можливого публічного протистояння.

При цьому, анонімний чиновник наголосив, що військова загроза Росії завдає удару "в саме серце Статуту ООН".

"Привернення уваги до кризи має певну цінність. Це продемонструє, наскільки ізольована Росія в Раді Безпеки і на світовій арені. Це також дасть можливість американським чиновникам протистояти тому, що, як очікують США, буде хвилею російської дезінформації", – сказав він.

Новини за темою: У Сенат США внесли ще один законопроєкт про санкції проти Путіна та Росії

Нагадаємо, раніше американська розвідка отримала відомості, що Росія наперед підготувала групу оперативників для проведення на сході України операції під українським прапором.

Так, за словами офіційного представника США, вказана група готова здійснити диверсії проти російських сил. Бойовики навчені веденню боїв у міських умовах та використанню вибухівки.